Jihočeši potvrdili svůj postup do finálového turnaje. Jako druzí ve skupině se ve čtvrtfinále střetnou v prosinci ve Vídni s vítězem Severní divize Jokeritem Helsinky.

Domácí střídačka nechala odpočívat kromě marodů Pletky, Podlešáka a Mertla také dvojici zkušených útočníků Mikesku a Sailera.

Lepší vstup do zápasu měli hosté. Už ve 3. min. v první přesilovce zápasu vystřelil od modré obránce Milam a kotouč skončil až za Kovářovými zády.

Po inkasované brance Jihočeši přidali. Byli aktivnější a vynutili si přesilové hry. Ty první tři ještě promarnili, přestože soupeře několikrát přišpendlili před jeho branku. Využili až čtvrtou početní výhodu, když se v 18. min. prosadil dorážkou na brankovišti důrazný Langhammer.

Také ve druhé třetině byla aktivita hlavně na domácích hokejkách. Ve vyložené pozici netrefil Ferebauer a Šimánkova střela skončila na tyči.

Jihočeši sice byli aktivnější, ale gól přišel na druhé straně. Chybu v domácí rozehrávce využil S. Treille, jenž najížděl sám na Kováře a své sólo s přehledem proměnil. Vzrušení na ledě i v hledišti pak přinesl bodyček Mikuše na Lapšanského, po kterém se hráč Sparty dlouho nemohl zvednout z ledu.

Do závěrečného dějství vstoupili domácí s odhodláním vyrovnat, ale nechávali okénka v obraně. Ve 48. minutě se trefil zblízka Jánský a zvýšil už na 1:3 pro hosty.

Závěr však měli svěřenci trenéra Výborného drtivý. Necelé čtyři minuty před koncem snížil v přesilovce pět na tři Gulaš a krátce poté Šimánek v další početní výhodě dokonce vyrovnal.

Prodloužení přes šance Jihočechů branku nepřineslo, v nájezdech rozhodl o vítězství domácích Martynek.

Branky a nahrávky: 18. Langhammer (L. Květoň), 57. Gulaš (Vydarený, L. Květoň), 57. Šimánek (Kašpařík, Martynek), rozh. náj. Martynek – 3. Milam (Foster), 33. S. Treille, 48. Jánský (Ask).
Vyl. 6:14 (navíc host. Broš a Sersen 10 min.), využ. 2:1. Rozhodčí: Dvořák, Lacina – Kreuzer, Jindra. Diváci: 1880.
Mountfield: Jak. Kovář – Ptáček, Kranjc, Novák, Vydarený, Kolarz, Mikuš, Dvořák, Vráblík – Šimánek, Kašpařík, Martynek – Gulaš, Langhammer, L. Květoň – Kuchejda, Červený, R. Pšurný – Ferebauer, Marek, Polodna. Trenéři Výborný, Kupka a Gula.
Sparta: Falter – Milam, Sersen, Hanzlík, Krstev, Phillip, Kasík, Husák, Veselý – I. Rachůnek, Broš, Jánský – Tenkrát, Ask, Luňák – S. Treille, Foster, Y. Treille – T. Rachůnek, Bližňák, Lapšanský. Trenéři Jandač, Žemlička a P. Martinec.