Trenér František Výborný byl z výkonu svého týmu také patřičně zklamán. „Z posledního zápasu před pauzou bývají vždycky obavy, protože hráči už mohou být myšlenkami někde jinde. Věřil jsem, že k tomu nedojde,“ říká.

Škaredě se ale mýlil. Od úvodních minut se hrálo podle pardubických not. „Hodně jsme to domácím usnadnili. Přitom oni třikrát po sobě doma nevyhráli a byla na nich cítit značná nervozita,“ všiml si.

Pardubice začaly náporem, který brzy přetavily ve vedoucí gól. „Neprobudila nás tyčka ani tři prakticky jisté góly, které chytil Eda Turek. Při první brance nevěděl obránce Tůma o soupeři. To se může stát,“ přimhouří kouč oko.

Druhá branka v samotném závěru první třetiny ho ale rozpálila do běla. „To byla trestuhodná chyba. Dostali jsme gól pouhou vteřinu před sirénou a to nás stálo celý zápas. Byla to trestuhodná chyba,“ zlobí se na obránce Snopka, jenž přišel naprosto zbytečně o kotouč a soupeř dokázal skórovat. Snopkova chyba také nezůstala bez odezvy a od druhé třetiny ho nahradil mladíček Jank.

Hned v úvodu druhého dějství zvýšili domácí v přesilovce na 3:0. „Soupeři pak narostla křídla a bylo jasné, že už utkání budeme jen těžko obracet,“ dobře si zkušený trenér uvědomoval.

Zbytek zápasu se odehrál bez většího vzruchu a zcela v pardubické režii. „Když už jsme si jakési šance vytvořili, tak jsme je řešili naprosto bez důrazu. Soupeř utkání dohrál naprosto v pohodě a my jsme se tomu nedokázali vzepřít,“ hněval se na svůj tým.

Výkony Jihočechů jsou v poslední době jako na houpačce. Sérii pěti vítězství za sebou teď vystřídaly čtyři porážky v řadě. „Hráčům jsem řekl, že výkon v Pardubicích je kaňkou, která mě hodně mrzí,“ neskrýval impulzivní trenér rozmrzelost z posledního odehraného zápasu.

Varovná je také produktivita mužstva. Ve dvou posledních zápasech nedalo ani gól. „Je tam malá snaha všech hráčů nutit se do střelby. Pořád váháme, a když už vystřelíme, chybí zase před brankou hráči na dorážku. Postrádám u mužstva větší odvahu do soubojů jeden na jednoho,“ vypočítává nejpalčivější problémy ve hře svého mužstva.

Spokojen byl tentokrát pouze s výkonem čtvrtého útoku Hřebejk, Mertl, Kotrla. „Ti byli aktivní a vytvořili si nějaké šance. To je pozitivní. Ostatní útočníci musí být odvážnější. Samozřejmě je pohodlnější zatáhnout puk a někoho hledat přihrávkou. To musíme odbourat,“ burcuje. „Hlavně si to musí kluci sami uvědomit.