Spolu s devítiletým synem Jakubem viděli páteční premiérový duel českého výběru se Švédskem spojený se slavnostním zahájením šampionátu a v sobotu absolvovali i kompletní třízápasový program. „Parádní atmosféra, kvalitní hokeje, velmi dobrá organizace, otravné čekání, než se člověk dostane do haly," shrnul jednou větou své bezprostřední dojmy z návštěvy mistrovství světa.

Oba výjezdy otce a syna Bednaříkových měly trochu jiný charakter. „Od hokejového svazu jsme jako klub dostali pětkrát dvě VIP vstupenky, tak jsme si je jako majitelé mezi sebou rozdělili. Na mě vyšel hned první zápas se Švédskem a to bylo samozřejmě všechno bez problémů," konstatuje.

Na sobotní zápasy si se synem Jakubem zakoupili lístky do hlediště. „Máme hokej rádi. Byli jsme i loni v Minsku," říká Bednařík. Absolvovali tak jako všichni ostatní diváci náročnou proceduru vstupu do haly. „Čekání se člověk nevyhne. Po každém utkání totiž všichni musí opustit halu. V sobotu jsme po šli po druhém utkání rovnou do fronty a stejně jsme čekali čtyřicet minut. Ale dá se to pochopit, protože kontroly jsou důsledné a bezpečnostní rámy mají určitou kapacitu," bere to jako realitu. „Jinak ale organizace klape. K tomu nemohu říct jedinou připomínku," dodá.

S malým synkem absolvovali kompletní sobotní program, který obnášel tři zápasy a jeho vrcholem bylo večerní utkání české reprezentace s Lotyšskem. „Zvládli jsme to všechno. Tři zápasy vždy s rozbruslením i rolbou," směje se Bednařík, pro jehož syna je hokej sportem číslo jedna.

Atmosféra šampionátu je prý parádní. „A to se týká všech zápasů. I třeba toho odpoledního Švýcarsko – Rakousko. V televizi to možná tak nevyzní, alespoň co se ke mně doneslo, ale přímo v hale je atmosféra skutečně vynikající. Hodně tomu napomáhá i multimediální kostka a doprovodné programy. Jeden den byl v hale živý kytarista, o den později zase varhaník. Ticho v aréně v žádném momentu není," ujišťuje.

Atmosféru chválí, něco však přece jen postrádá. „Chybí náš fanouškovský kotel. Diváci v hale fandí, když je strhne hra. Ale kotel chybí, aby táhl atmosféru v momentech, kdy přijde nějaké hlušší místo," dává vzpomenou na skvělé českobudějovické fandy.

Povedenou záležitostí je podle Bednaříka fanzóna před O2 Arenou. „Je tam hlavní pódium, na kterém neustále běží nějaký program. K tomu různé soutěže, písničky, tancování. Sponzoři tam mají stánky s všelijakými atrakcemi pro děti spojenými s hokejem. Střílí se na branku a podobně. Je to fajn a fanoušci si to užívají," nešetří chválou směrem k zóně pro příznivce hokeje.

Jako správný generální manažer sleduje Stanislav Bednařík zápasy také z pohledu svého klubu. „Nějaké posily bychom si tady určitě vybrali. Našel bych jich celou řadu. Třeba Crosby. To je hráč, který by se mi líbil. Toho by ale chtěla asi většina klubů," směje se. „Hráči jsou tady výborní, ale pohybují se v úplně jiných ekonomických relacích než my," je si vědom.