Po více než měsíci už šéf sportovního centra mládeže Roman Heindl může hodnotit, nakolik se změny ujaly a promítly do výsledků.

Na konci roku jste se stěhoval na střídačku staršího dorostu. Nastal obrat k lepšímu?

Přišel jsem k mužstvu dvě kola před koncem základní části a řekl bych, že nehrálo špatně. V Litvínově jsme sahali po třech bodech, jeli jsme trestné střílení (za stavu 2:2 Pánek neproměnil, nakonec Jihočeši inkasovali v prodloužení a padli 2:3, pozn.), doma jsme nad Plzní (2:4) vedli. Problém byl v hlavách hráčů, kteří se báli, závěry utkání nezvládali. Ještě před přestávkou jsme odehráli dvě kola s Havířovem a Vsetínem, nebyla to špatná utkání. Proti Vsetínu jsme vítězným gólem v závěru vybojovali tři body.

Na přelomu roku následovala soutěžní přestávka. Pomohla vám v tu chvíli?

Poctivě jsme potrénovali. Hráči k tomu přistoupili naprosto zodpovědně, tréninkové dávky kousli, takže po fyzické stránce jsme připraveni. Dá se říct, že vstup do Nového roku nám vyšel. V Havlíčkově Brodě jsme ztratili vedení až v závěru při power play a utkání dospělo do nájezdů, kde to je padesát na padesát, a my je nezvládli. Domácí měli střelce, který řešil nájezdy s obrovským přehledem. Trochu jsme pak vyhořeli v Jihlavě (Dukla vyhrála 7:1). Po zákroku našeho hráče došlo ke zranění, hráli jsme pět minut v oslabení, dostali v něm tři góly, a tím bylo o zápase rozhodnuto. Už jsme se nezmohli na odpor.

Naopak domácí zápasy s Opavou a Porubou jste zvládli, výsledky 9:2 a 6:1 hovoří za vše…

Na dvě důležitá, v podstatě klíčová utkání jsme se samozřejmě celý týden zodpovědně připravovali. K soupeřům jsme přistupovali s respektem, ale potřebovali jsme zvítězit. Opava je úplně na chvostu a Poruba, pokud bychom klopýtli, by nám dýchala na záda. Proto jsem rád, že jsme dvakrát vyhráli a kluci měli chuť, dařilo se jim střelecky. Nebyl to pohledný hokej, ale když se už hraje o záchranu, o body, tak se na to nekouká – důležitý je výsledek. Věřím, že jsme se odpíchli k lepším zítřkům, mužstvo to nastartuje a ještě nějaké body posbíráme, abychom se sestupu neobávali do poslední chvíle.