Když první utkání vyhrajete, jste krok od postupu do dalšího kola, v opačném případě se ocitnete na hranici vyřazení. Konec sezony je na dosah.

Kruté. Naštěstí starší dorostenci HC České Budějovice  domácí premiéru s Kometou Brno zvládli, vyhráli 3:1 a v pátek na Moravě mají na svých holích mečbol!

Do Budvar arény zavítalo víc diváků, než bývá při zápasech dorostu  zvykem, a Jihočeši se jim odměnili sympatickým výkonem. Opatrný začátek k play off patří, podle trenéra Jana Trummera ani jeden tým nechtěl udělat chybu. „Hodně se taktizovalo.    Proti základní části, s Brnem jsme hráli před týdnem, bylo tempo trochu menší, ale předvedená hra byla z obou stran dobrá," tvrdí českobudějovický kouč.

Největší rozdíl spatřil v koncovce, protože jeho tým dokázal tři šance proměnit, zatímco soupeře až na jednu výjimku vychytal skvělý Sova v bráně. „Podal velmi dobrý výkon. Klíčový moment utkání podle mne byl, když na začátku třetí třetiny kryl Brnu trestné střílení," chválí gólmana hlavní kouč.

Dobře rozehraný duel Jihočeši potvrdili třetím gólem, který pro ně byl pojistkou, aby  nezpanikařili, kdyby Sova přece jen kapituloval. „Když Brno snížilo na 3:1, už to nebyl kontaktní gól. Měli jsme sice výpadek, kdy jsme se o vítězství báli, ale kluci se zase zvedli a dokázali dohrát zápas tak, abychom Brno do ničeho nepustili," kvitoval na střídačce trenér Jan Trummer.

Jedno je jisté –  série se v každém případě rozhodne v Brně, které má jako lépe nasazený tým výhodu případného třetího zápasu doma. „U nich to bude hodně těžké," nic si nemaluje budějovický kouč. Očekává prý dobrou diváckou kulisu, protože A-mužstvo i juniorka Komety mají po sezoně. „Starší dorost je pro ně poslední želízko v ohni," konstatuje Jan Trummer, totéž ale může říct i o svém týmu.

Tlak si nepřipouští. „Pro nás byl úspěch už to, že jsme se propracovali do čtyřky, protože dva naši kvalitní hráči Luboš Rob a Václav Pašek hráli v juniorce. Zbylo nám dost dobrých hráčů, ale ti dva se loni jako mladí prosazovali a jejich body nám chyběly. Kluci to zvládli a postoupili jsme do horní čtyřky, čím jsme si zajistili play off," cení si kouč.

Jihočeši pro všechny případy mají v Brně zamluvený nocleh z pátka na sobotu, ale věří, že jej budou moci zrušit a vydají se na cestu domů - se skalpem Komety.