Dvakrát v utkání vedli a ještě v 58. minutě drželi nerozhodný stav, který by poslal oba týmy do prodloužení. Starší dorostenci HC ČB potrápili favorita i na domácím ledě, ale nakonec podlehli Liberci 2:5 a sezona pro ně končí –  úspěchem, protože čtvrté místo od nich před sezonou nikdo nečekal! Do finále extraligy postoupili Bílí Tygři.

Oba českobudějovické góly vsítil reprezentant do 18 let Jiří Smejkal a domácí tým byl díky nim dvakrát o krok napřed. Jenže zápas se lámal na konci a třetí třetina patřila Liberci, který byl aktivnější a uměl si před Kváčou vypracovat gólové šance. Brankář Jihočechů měl v play off výbornou formu, všechny pokusy ale pochytat nedokázal…

Vítězný gól padl v čase 57:44. Lukáš Bělohorský našel přihrávkou z rohu kluziště před brankou volného Filipa Pyrochtu a ten trefil  volné místo. Za dvacet pět vteřin pláchl Ordoš a samostatný nájezd proměnil. Nadějím byl konec.
Českobudějovická střídačka si ještě vzala oddychový čas a zkusila hru bez brankáře, ale Dominik Lakatoš pátým gólem dal pečeť na postup Liberce.

Kouč Filip Pešán a jeho svěřenci měli velikánskou radost. „Soupeř u nás doma ukázal obrovskou sílu. Po tom, co bylo, jsme čekali v zápase hodně emocí, ale jsem rád, že to nebylo tak strašné. Domácí na mne působili trochu zakřiknutě, což byla naše výhoda.  Jsem hrozně rád, že jsme vydrželi hrát trpělivě až do posledních minut, a rozhodlo se v závěrečné pětiminutovce, což dokazuje i sílu Budějovic," poznamenal liberecký kouč poté, co jeho tým málem radostí zboural šatnu.

Filip Pešán konstatoval, že obě utkání semifinále byla velice vyrovnaná. „U nás rozhodl jediný gól a tady v Budějovicích vlastně taky, ten třetí."

Zatímco v šatně hostů zavládla euforie, Pešánův protějšek Jan Trummer mírnil zklamání svých hráčů. „Na začátku sezony jsme se soustředili na to, abychom extraligu staršího dorostu udrželi, ale ukázalo se, že když je tým soudržný, tak se dají dokázat velké věci," zdůraznil Trummer to pozitivní na celé sezoně. „Tihle kluci vytvořili tak silnou partu, že nás to dovedlo až do semifinále," cení si. (Více ve čtvrtečním Českobudějovickém deníku.)

FAKTA ze 2. semifinále extraligy staršího dorostu: HC ČB – Bílí Tygři Liberec 2:5 (1:1, 1:1, 0:3), 10. Smejkal (Samohejl), 25. Smejkal (Klinecký, Samohejl) – 17. Pilař (Husa, Šír), 30. Král (Pyrochta, Kačírek), 58. Pyrochta (Bělohorský), 59. Ordoš (Husa), 60. Lakatoš. Vyloučení 3:3. Využití 1:1. Diváci: 452. Stav série  0:2, Liberec postupuje do finále, kde narazí na Kometu, nebo Slavii.