Máte za sebou letní přípravu na suchu. Je z pohledu gólmana stejná jako v případě hráčů v poli?
Většinou je to hodně podobné. Občas máme v posilovně některé cviky jiné než ostatní kluci. A místo tenisu chodíme na squash. Jinak je to opravdu hodně podobné.

Na squash chodíte kvůli cvičení postřehu?
Ano. Je to dobrý sport na reakci a rychlé změny směru pohybu.

Vy osobně jste letní přípravu prožil v klidu a pohodě?
Dá se říct, že ano. Bylo to podobné jako před rokem. Byla to dřina, ale v partě se to vždycky zvládnout.

Když se ještě přece jen ohlédnete za minulou sezonou. Jaká byla?
Z týmového hlediska byla výborná. Postoupili jsme až do baráže a vyzkoušeli si, jaké je to hrát proti extraligovým soupeřům. Za sebe už bych to nehodnotil. Udělal jsem za minulou sezonou tlustou čáru. Teď už je nová sezona, na kterou se snažím připravit.

Tomu dotazu se ale asi nedá vyhnout. Je hodně nepříjemné sledovat jenom z tribuny zápasy svého týmu?
Podle mého názoru je vždycky nejdůležitější to, co je nejlepší pro tým. Klukům se v brance dařilo, lepilo jim to. Tak to prostě v hokeji chodí. To je jednoduché.

Chytal jste opravdu málo. Nepřemýšlel jste o změně působiště? Na druhou stranu generální manažer klubu Stanislav Bednařík v rozhovoru pro Deník uvedl, že jste tři gólmani a máte stejnou startovní čáru. Berete to tak?
Beru to přesně tak, jak řekl pan Bednařík. Tak to je a doufám, že to tak i bude. Společně se o své pozice zase popereme.

O odchodu skutečně vůbec nepřemýšlíte?
Samozřejmě chytat může jenom jeden. V tomhle to mají gólmani trochu komplikovanější. Ale jak už bylo řečeno. Startovní čáru máme všichni stejnou a na loňský rok už se nikdo nedívá. Ten je za námi. Poperu se o to a ať chytá ten nejlepší.

První týden absolvujete v centru Jaroslava Pouzara, kde je na ledě pořádná zima. Snášíte ji v brance dobře?
Pro mě osobně je to lepší, protože já při tréninku vždycky pořádně tavím. Alespoň se tak zchladím. Tím, že je zima, tak je to trošku horší na dýchání. Dá se na to ale zvyknout. Byli jsme u pana Pouzara už loni v rámci letní přípravy. Z mého pohledu je to docela v pohodě. Je to prostě zimní stadion.

V přípravě vás čeká jedenáct zápasů. Je to optimální počet?
Řekl bych, že je to ideální počet. Jsme tři gólmani, tak je pro nás určitě lepší, když je počet zápasů vyšší. Alespoň si to dostatečně osaháme v zápasovém zatížení. Prostřídáme se, bude to dobré.

Preferujete v přípravě chytání celých zápasů, nebo se raději s kolegou v polovině střídáte?
Jsme domluveni s Romanem Turkem, že první zápasy budeme chytat napůl a potom už bude nastupovat jeden gólman vždy na celé utkání.