Nejproduktivnější hokejista  Knights Kamil Šťastný hostováním ve Strakonicích v závěru sezony jakoby předznamenal svůj odchod z Hluboké.

„Šance, že bude hrát u nás, je hrozně malá,“ připouští kouč Milan Nedoma, že Šťastného dny pod zámkem jsou nejspíš sečteny. V derniéře na ledě Humpolce musel snajpra oželet. Rytíři padli o gól a sezona jim skončila, zatímco útočník si ji prodloužil v dresu Strakonic.

„Mně se nelíbil jeho přístup, to, že jednal o svém angažmá pro play off, když jsme o ně sami do posledního kola bojovali. Mně se nelíbilo, jak se vůči mužstvu zachoval, a tím pádem se to vyřešilo, jak se to vyřešilo,“ vrací se trenér Nedoma k uvolnění elitního útočníka do Strakonic.

S hráčem není v kontaktu, o jeho aktuálních plánech prý nic neví ani manažer Rytířů Petr Bělohlav: „Asi je ještě brzy. V současné chvíli se nic neděje, Kamil Šťastný je dnes hráčem Hluboké,“ uvedl Bělohlav

Šťastný se v zápasech play off zařadil mezi největší strakonické opory, ale ani on nezabránil vyřazení v semifinále, kde tým nestačil na David servis ČB.

Právě po derby s David servisem na Hluboké útočník v rozhovoru pro Deník naznačil, že je z výsledků Rytířů zklamán, jeho prvotní nadšení opadá. "I kdybychom přece jen postoupili z osmého místa do play off, čekal by na nás v prvním kole vedoucí Tábor…," pravil.

Přivřel si hostováním ve Strakonicích definitivně dveře do hlubocké kabiny, anebo šlo o epizodu, za kterou udělají obě strany tlustou čáru?