Po neúspěšné baráži Hřebejk v Motoru skončil a v začátku nové sezony naskočil do zápasů druhé ligy za David servis České Budějovice.

Jak dlouho bude Štěpán Hřebejk ve třetí nejvyšší soutěži hrát, zatím sám neví.

Máte za sebou dva zápasy druhé ligy, tak jak si na novou soutěž zvykáte?
Zápas v Havlíčkově Brodu byl hodně těžký. Nezačali jsme vůbec dobře, zbytečně jsme se do soupeře tlačili a z protiútoků jsme dostali v první třetině tři góly. Pak už bylo těžké s tím něco dělat.

To domácí zápas s Kolínem už byl o něčem jiném?
Doma jsme začali úplně jinak. Řekli jsme si, že budeme hrát zodpovědně odzadu. Nakonec to přineslo své ovoce, získali jsme tři body, takže můžeme být spokojeni.

Byl znát rozdíl v kvalitě obou soupeřů?
To nevím, já soupeře ve druhé lize popravdě řečeno moc neznám. Ale podle mého názoru bychom tak jako s Kolínem měli hrát i v ostatních zápasech. To znamená vycházet ze zajištěné obrany a hrát tak, abychom dostávali co nejméně gólů. S Kolínem jsme inkasovali jen jeden a myslím, že to byl docela silný soupeř. Od toho bychom se měli odrazit.

V předchozí sezoně jste pomáhal Motoru dostat se do extraligy. Jak došlo k tomu, že jste se ocitl ve druholigovém David servisu?
Já jsem hráč Chomutova a stále jsem v očekávání, kde zakotvím. V létě mě oslovili pánové David a Kupka, jestli bych si nechtěl s David servisem zatrénovat a případně i zahrát. Z mé strany zájem byl a tak se David servis domluvil s vedením Chomutova na měsíčním hostování.

Pouze na měsíčním? Co bude potom?
To se teprve uvidí.

Řešíte další nabídky?
Určitě mám něco rozjednaného, ale nechci o tom mluvit, protože nic není hotového. Nyní se soustředím jen na druhou ligu.

Preferujete zůstat v Čechách, nebo se spíš poohlížíte po zahraničním angažmá?
Teď opravdu nevím. Řeším to a jak jsem říkal, dokud není nic dohodnuto, nerad bych o tom mluvil.

Jak jste zapadl do nové party a jak se vám líbí prostředí v David servisu?
Spoustu těch kluků, kteří tady hrají, znám, protože jsem s nimi hrál. Potkávali jsme se v mládežnickém i seniorském hokeji a rozhodně se necítím jako v cizím prostředí.

Zdálo se, že s Romanem Šulčíkem a Janem Trummerem si na ledě opravdu rozumíte, když vaše lajna zařídila všechny góly.
Je fakt, že naší lajně se teď dařilo, příště to ale může jít zase jiným.

Jaké jsou tedy vaše pocity po dvou odehraných zápasech?
Tři body ze dvou zápasů nejsou špatné a zvlášť po výprasku v Havlíčkově Brodu jsme si s Kolínem spravili náladu.

Jak vypadala letos vaše letní příprava? Lišila se nějak od těch předchozích?
Já jsem se připravoval sám, protože poslední dva roky byla letní příprava v Chomutově individuální. Na ledě jsem trénoval s kým se dalo. Těch týmů bylo víc, které mi to umožnily.

Není vám líto, že nepokračujete v prvoligovém Motoru a neusilujete s ním o extraligu?
Nebral jsem to jako zklamání, protože takový je hokejový život. Někde skončíte a příští sezonu začnete zase někde jinde.