Domácí začali zápas skvěle, hned po minutě a devíti vteřinách se prosadil Pangrác, když dorazil puk, který neudržel brankář Kučera. Na druhé straně chvíli poté nezakončil sólo gólem Hanzal.

Ale vyrovnání se hosté dočkali na začátku 5. minuty, kdy se v přesilovce zapsal do střelecké listiny Rob a využil početní výhodu už po osmi vteřinách.

Strakoničtí se tlačili do zakončení a brankář Kučera musel být stále v pohotovosti. V 8. minutě se dostal do samostatného úniku budějovický Daniel Mikeš, ale Špiler vytáhl parádní zákrok. V 18. minutě David servis při hře čtyři na čtyři zcela nenápadně otočil, když na konci kombinační akce byl Suchánek.

Úvod druhé části patřil hostům, ale postupně převzali otěže domácí a nebezpečně hrozili, Kučera byl však vždy na místě. Ve 26. minutě ale Ondrejec vypíchl soupeři v útočné třetině puk a v zakončení si dokázal poradit a vyrovnal na 2:2.

Jenže na začátku 29. minuty Českobudějovičtí znovu odskočili, když opět využili přesilovku a podruhé v zápase se prosadil Suchánek. Hosté tlačili domácí hlavně v početních výhodách, které dostávali k dispozici velmi často…

Do posledního dějství se tedy šlo za stavu 2:3 a Strakoničtí rozhodně nic nevzdávali. Ve 44. minutě hráli navíc necelé dvě minuty přesilovku pět na tři, jenže branku soupeře ani pořádně neohrozili. Kontrolovali sice kotouč a tlačili se do koncovky, ale bez výsledku. Výraznější šance neměli.

Sedm minut před koncem naději na vyrovnání udržel gólman Špiler, když zneškodnil samostatný únik Hanzala, a to v době, kdy domácí hráli přesilovku.

Necelé čtyři minuty před závěrečnou sirénou zvedali hráči David servisu ruce počtvrté, ale rozhodčí upažil a gól neuznal. Dočkali se až minutu a pět vteřin před koncem a znovu v početní výhodě, zblízka se prosadil Janda a definitivně rozhodl.

David servis České Budějovice se tak stal novým přeborníkem kraje pro sezonu 2013/2014 a zahraje si o II. ligu. Pro Strakonické je i druhé místo obrovským úspěchem a celý tým ho se svými fanoušky také náležitě oslavil.

Fakta

Krajská liga - finále play off, 2. zápas: Strakonice - David servis České Budějovice 2:4 (1:2, 1:1, 0:1). Branky: 2. Pangrác (Růžička, Černý), 26. Ondrejec - 5. Rob (Bombic), 18. Suchánek (Šulčík), 29. Suchánek (Šulčík, Fousek), 59. Janda (Hanzal, Bombic). Rozhodčí: Mertl, Talpa - Deim, Oudes. Vyloučení: 11:7, navíc Ondrejec 10´OT a Bouška 10´OT+OK (oba Strakonice). Využití: 0:3. Diváků: 1520. Konečný stav série: 0:2. 

Strakonice: Špiler – M. Hrubý, Kovář, Hřebíček, Kloud, Řehoř, Gross – Pangrác, Růžička, Černý – Čadek, Bouška, Srb – Ondrejec, Andrle, Binder – Bazgier, Hora, Kurečka. Připraveni byli L. Hrubý a náhradní brankář Zeman.

David servis: Kučera – Bombic, Brus, Cikán, Chaloupka, Tupý, Radouch, Vomela, Fousek, Čížek, Fleischmann, Hanzal, Heindl, Janda, Dalibor Mikeš, Daniel Mikeš, Pražák, Rob, Suchánek, Šulčík.