Na Lokomotivě zase zářil brankář Kuruc, který nedovolil skórovat Hrdějovicím. Ty se smiřují se ztrátou zraněného střelce milana Tomky. V zákulisí se dokonce spekuluje o konci fotbalové kariéry, více napoví další vyšetření.

LOKO ČB – HRDĚJOVICE 2:0. Jan Koutský, trenér Lokomotivy: „Utkání bylo poznamenáno absencemi na obou stranách. Zápas, i když nakonec byl vítězný, se pro nás nevyvíjel extra pozitivně. Hrdějovice měly  několik šancí, které vychytal výborný Kuruc. Držel nás za vodou, musíme mu poděkovat za vítězství! Je pravda, že ve druhé půli jsme přežili další šance a sami jsme dali dva góly. Nebýt Ládi Kuruce, tak nevím, nevím, jak by to dopadlo, protože náš výkon nebyl nijak dobrý. Chvílemi jsme tahali za kratší konec. Byli jsme šťastnější v tom, že my góly dali, hosté ne."

Jaroslav Čížek, asistent trenéra Hrdějovic: „Na Lokomotivu jsme přijeli silně oslabeni. Chybělo nám osm hráčů, a hlavně největší opora brankář Spěvák. První čtvrthodinu jsme se na hřišti hledali, ale pak se nám hra začala dařit. Měli jsme víc ze hry, měli jsme i šance, dvakrát nastřelili tyč. Ale bohužel jsme v 68. min. inkasovali hodně laciný gól, který padá na vrub brankáře. Hned za tři minuty domácí skórovali podruhé, a přestože jsme dál hráli dobře, na zvrat jsme neměli. Škoda, v lepší sestavě se tam dalo něco uhrát. Snad se to povede doma s Novou Vsí, kdy by se měli někteří hráči (Spěvák, Holomel, Jordán…) do sestavy vrátit."

ČTYŘI DVORY – BOROVANY 5:1. Robert Čepička, trenér Čt. Dvorů: „Do 36. minuty to vypadalo jako v minulých zápasech. Střelecky se nám nedařilo, naopak jsme z brejku dostali první gól. Do 45. min. jsme pak ale vstřelili tři góly, konečně se trefil i Jaroslav Příhoda, poločas jsme vyhráli 3:1. Ve druhé půli Ondra Marhoun zvýšil na 4:1 a v tu chvíli bylo rozhodnuto. Kontrolovali jsme zápas a přidali ještě pátou branku. Tentokrát spokojenost. Trefili se všichni tři útočníci, což je dobrý počin, a hlavně máme tři body, které jsme tolik potřebovali! Jak jsme na tom, se ukáže v Jindřichově Hradci, kde nás čeká příště těžší soupeř."

Jiří Kubeš, vedoucí Borovan: „Oba celky začaly opatrně a s řadou nepřesností. Domácí měli mírnou převahu, ale jako první se trefil náš celek ve 23. min.: Čutka dostal přihrávku za obranu a dal na 0:1. Domácí pak přidali, hrozili hlavně ze standardních situací, po rohu vyrovnali. Ale podle nás gól neměl platit, protože domácí hráč v ofsajdovém postavení bránil našemu brankáři ve výhledu. Koncentrace opadla a během dvou minut jsme – znovu ze standardních situací – inkasovali ještě dvakrát! Když ve 47. min. po naší hrubé chybě zvýšili domácí na 4:1, bylo po zápase… Pak už byli jasně lepší, my jen dohrávali, v jediné naší vyložené šanci Čutka zblízka přestřelil! Čtyři Dvory vyhrály zaslouženě, ale celkově utkání mělo průměrnou úroveň. Byl to nejhorší výkon, jaký jsme v sezoně podali."

Kompletní ohlasy z I.A najdete ve čtvrtečním Českobudějovickém deníku!