Trenér vás ve druhé třetině na kratší dobu posadil na střídačku, ale vám to jednoznačně prospělo, protože pak jste dal dva góly.

Určitě. Druhý gól Brna padá na můj vrub a takhle už se dál hrát nedalo. Byla to moje chyba a trenér perfektně zareagoval. Srovnal jsem si myšlenky v hlavě a je super, že mi to tam pak dvakrát spadlo. Psychicky mě to zase nakoplo, protože jsem byl dost dole. Navíc jsme samozřejmě vyhráli.

Do hry jste se vrátil při přesilovce. To byl od trenéra promyšlený tah?

To je otázka spíše pro něj. Asi po deseti minutách jsem šel znovu na led a hned při prvním střídání jsem dal gól. Shodou okolností jsem při druhém střídání dal i druhý gól. Psychicky jsem se zvedl a hlavně jsem pomohl týmu.

Při vašem prvním gólu jste mířil do odkryté branky. Věřil jste si?

Gólman byl na druhé straně, tak jsem si puk zpracoval. Snažil jsem se mířit hlavně nahoru, což se povedlo a spadlo to tam.

Při druhém zásahu stačilo jen lehce tečovat střelu Petra Gřegořka?

Gregson vystřelil od modré a tečnul jsem to. Byl to tak trochu náhodný gól. Trenér po nás ale chce tlak do branky a takové góly chceme dávat.

V přípravě se vám hlavně střelecky mimořádně dařilo. Začátek extraligy vás ale v optimální formě nezastihl. Souhlasíte?

To je pravda. Docela jsem se trápil, a když jsem se podepsal pod gól Brna, to mi také nepřidalo. Jsem rád, že mi trenér věřil a dal mi znovu šanci. Jsem strašně rád, že jsme vyhráli. Pokud bychom neuspěli vinou mého zaváhání, tak bych si to hodně vyčítal.

Vyhráli jste nakonec přesvědčivě, ale vítězství se nerodilo vůbec lehce.

Věděli jsme, že Brno bude silné, protože poslední zápasy neodehrálo vůbec špatně. V nějakém laufu ale není. Chtěli jsme hrát hodně aktivně, což na soupře platilo.

Bylo Brno nejslabším soupeřem ze šesti, se kterými jste letos hráli?

Brno je sice bez bodu, ale nemá co ztratit a ukazovalo svou sílu. V úvodu zápasu nás napadali dvěma hráči a první třetina byla vyrovnaná. Nehráli vůbec špatně, ale bylo vidět, že je na jejich hokejkách nervozita.

Máte za sebou dvě vítězství v řadě. Není škoda, že máte odložený úterní duel v Pardubicích?

Díváme se na to z druhé stránky. Po náročném programu si odpočineme, doléčíme zranění a nabereme síly na páteční těžké utkání s Vítkovicemi.