Před týdnem si výhrou v Pelhřimově zajistili vytouženou účast v play off a nyní hrají o konečné umístění v základní části. „V podstatě jde o to, jestli postoupíme ze šestého, sedmého nebo osmého místa. Samozřejmě, že by vypadalo lépe, pokud bychom byli šestí. Jinak ale za nejdůležitější považuji, že jsme splnili náš cíl a postupujeme dál, i kdyby to mělo být z osmého místa,“ nabízí svůj pohled kapitán David servisu Roman Šulčík.

Soupeře ve vyřazovací části Českobudějovičtí neřeší. Pokud však zůstanou na osmé příčce, narazí na Havlíčkův Brod, který v sezoně dokázali třikrát porazit. „Vím, že máme s Brodem lepší bilanci, play off je ale jiná soutěž. Rozhodovat bude aktuální forma,“ nevybírá si Šulčík soupeře.

Muž s kapitánským céčkem si netroufá ani odhadnout, co přinesou zbylá dvě kola. David servis bude na dálku bojovat o pořadí na šestém až osmém místě s Klatovy a Nymburkem.

„Kdybychom v sobotu porazili Klatovy za tři body, dotáhli bychom se na ně. Vzhledem k tomu, že Nymburk uhrál bod s Havlíčkovým Brodem, situace se ještě víc zamotala. Uvidíme, jak to dopadne,“ nechce předjímat Roman Šulčík. Jestli bude David servis šestý, sedmý nebo osmý, z toho si kapitán zjevně těžkou hlavu nedělá.

Příští sobotu hraje David servis v Písku, základní část pak českobudějovičtí hokejisté zakončí doma se Žďárem nad Sázavou.