V sériích s Havlíčkovým Brodem a Žďárem nad Sázavou uspěli shodně 3:1 na zápasy a v kvalifikaci je nyní čeká Jablonec nad Nisou a vítěz dnešního finálového utkání skupiny Východ.
Tím bude buď Frýdek Místek nebo Vsetín. „Ve čtvrtek jsem se byl podívat na čtvrtém finále a musím konstatovat, že Frýdek hrál výborně hlavně v přesilovkách. Zdál se mi být lepší a tipuji, že by rozhodující duel doma mohl Frýdek zvládnout. Raději bychom si ale přáli Vsetín," říká kouč táborských Kohoutů Tomáš Matušík.
Účast Jablonce v kvalifikaci je možná poněkud překvapivá, ale zasloužená. Na cestě do kvalifikace Jablonec vyřadil ve čtyřech utkáních Vrchlabí a v pěti zápasech pražskou Kobru.
Tábor vstoupil do play off proti přemožiteli Písku v předkole Havlíčkovu Brodu s respektem ke kvalitám soupeře. První domácí zápas Jihočeši vyhráli s velkou dávkou štěstí v prodloužení, ten následující v Havlíčkově Brodu prohráli vysoko 8:1. Zdálo se, že obavy trenéra Matušíka byly opodstatněné.
Zbylé zápasy už Tábor zvládl. Doma vyhrál 6:3 a v havlíčkobrodské Kotlině 6:2. „Možná to vypadá jako jednoduché, ale zdání klame. Ve třetím utkání doma jsme měli výborný nástup. Čtvrtý zápas u nich byl ještě po dvou třetinách vyrovnaný 2:2. Ve třetí třetině jsme měli štěstí, že jsme skórovali jako první a pak už nám to tam začalo padat," ohlíží se za čtvrtfinálovým vystoupením Matušík.
V semifinále Tábor narazil na další tým z Vysočiny Žďár nad Sázavou, který ve čtvrtfinále vyřadil překvapivě vítěze základní části Kolín.
„Mě nepřekvapilo, že se Ždár dostal až do semifinále. Hráli jsme s ním v play off už vloni a byla to pro nás nejtěžší série. Doufali jsme, že letos na ně nenarazíme. Série s Brodem však byla ještě těžší," říká k zápasům se Žďárem nad Sázavou kouč Matušík.
Celkově hodnotí táborský kouč letošní play off velice pozitivně. „Bylo to play off, jak má být. Zápasy se hrály na krev s maximální vůlí a bojovností," říká.
Tábor si vybral i slabší chvilky, třeba v Havlíčkově Brodu prohrál 8:1. „Pro play off je specifické, že se nehraje o co nejmenší rozdíl ve skóre jako v základní části. Tam bychom asi 8:1 s Brodem neprohráli. Když ale ve vyřazovacích duelech soupeř odskočí a kluci cítí, že na vyrovnání nemají síly, je jedno o kolik branek prohrajete. Je třeba šetřit síly na další zápas, který začíná od nuly. Tak to hráči mají uložené v podvědomí," hájí své svěřence trenér.
Dnes vstoupí Kohouti do kvalifikace o první ligu domácím zápasem s Jabloncem a dále si zahrají také s vítězem dnešního finále skupiny Východ. Vítěz kvalifikace postoupí do WSM ligy.
„Jablonec známe dlouho. Budeme se muset vypořádat s jejich nepříjemnou kontaktní hrou. Jablonec i Frýdek mají své velice silné stránky, ale neznamená to, že bychom si nevěřili. Myslím, že mužstvo města Tábora se na této úrovni nemusí bát nikoho. Určitě ale nebude snadné uspět," uzavírá Tomáš Matušík.
Dnešní duel proti Jablonci nad Nisou začíná v 18 hodin.