Zatímco ve skupině Východ druhé hokejové ligy jsou již známi první semifinalisté, jsou jimi Vsetín a Frýdek Místek, ve skupině Západ se čtvrtfinálové bitvy rozběhnou teprve dnes.
Týmy Kolína a Tábora čekaly na své soupeře, kteří vzešli z předkola play off. Z postupu do čtvrtfinále se nakonec radovala mužstva Havlíčkova Brodu a Žďáru nad Sázavou.
A právě Havlíčkův Brod bude soupeřem táborských Kohoutů v boji o semifinále. „Bohužel," reaguje trenér Tábora Tomáš Matušík. „My jsme si přáli spíš Žďár nad Sázavou, proti kterému se nám dlouhodobě daří. I Nymburk by pro nás byl příznivější variantou než Havlíčkův Brod," není nijak nadšen výsledkem předkola táborský kouč.
Havlíčkobrodští hokejisté zkrátka jihočeského fanouška nepotěšili a nejen toho táborského. Vyprávět o tom mohou v Písku. Právě hokejisty od Otavy tým z Havlíčkova Brodu vyřadil v předkole.
Zvláště na výkon v domácí odvetě však mohou být hráči Písku právem hrdí. Na ledě nechali srdce, dokázali srovnat krok, přestože se pro ně utkání nevyvíjelo dobře a nakonec padli smolně až v prodloužení. Divákům naservírovali hodně dramatickou podívanou. „Moc nás mrzí, že jsme ten zápas takhle nešťastně prohráli. Chtěli jsme se s vlastními diváky rozloučit výhrou a jet ještě do Havlíčkova Brodu, i když víme, že tam bychom to měli těžké," říká kapitán Písku Pavel Procházka, který si již po náročné sezoně dopřává zaslouženého odpočinku.
Jeho tým splnil předsezónní cíl, vyhnout se bojům o záchranu. „Doufali jsme však, že bychom se mohli přes předkolo prokousat a zahrát si ve čtvrtfinále s Kolínem. Na to jsme se těšili. Škoda, že to nevyšlo," lituje Procházka.
Jak ale dodává, k úvodnímu duelu odjížděli Písečtí do Havlíčkova Brodu ve značně okleštěné sestavě. „Takhle oslabeni jsme snad za celou sezonu nebyli. Na vině byla nějaká zranění a nemoci, ale také špatná komunikace uvnitř klubu. Nejeli s námi žádní junioři, z nichž někteří jsou hodně šikovní a určitě by nám pomohli," postěžoval si kapitán druholigového mužstva.
V havlíčkobrodské Kotlině zato nechyběl trenér Tábora Matušík. Na svého předpokládaného soupeře ve čtvrtfinále se byl podívat také v Písku. „Zajímal mě především domácí zápas Havlíčkova Brodu. Byl jsme zvědavý, jak hrají doma. Na svém zimáku totiž hrají úplně jinak než venku," všiml si Tomáš Matušík.
Jeho inspekční cesta na Vysočinu rozhodně zbytečná nebyla. Co vlastně kouč táborských Kohoutů zjistil? „Jejich herní systém mě nepřekvapil. Ověřil jsem si jen pár detailů v jejich hře při přesilovkách a v oslabení," vrátil se s novými poznatky Matušík.
Chybět mu bude pouze zraněný útočník Vojtěch Mrkvička, jinak je táborský kádr kompletní.
Havlíčkobrodský celek je dirigován dvojicí zkušených harcovníků Lukáš Endál a Miroslav Třetina. Nejproduktivnější hráči mužstva stáli i za vyřazením Písku v předkole. Dohromady byli u deseti z jedenácti gólů, které Písku ve dvou zápasech nastříleli. V obraně tvrdí muziku zkušený Miroslav Duben.
Dnešní první duel čtvrtfinálové série se hraje na zimním stadionu v Táboře od 18 hodin.

Čtvrtfinálové série play off:

Kolín – Žďár nad Sázavou
Tábor – Havlíčkův Brod
Klatovy – Kobra Praha
Vrchlabí – Jablonec nad Nisou