Téměř v polovině základní části vedete bodování celé soutěže. Dá se letošní sezona považovat za vaši životní?
Určitě. Je to moje životní sezona.

Čím to, že se vám zrovna letos takhle daří?
Asi jsem vyzrál, vyspěl, mám dobré spoluhráče a dostávám na ledě hodně prostoru. Tak nějak všechno dohromady.

Vaše řada s Jiřím Šimánkem a Jiřím Kudrnou táhne celý tým. Je to tak?
Dá se to tak říct. Je fakt, že hrajeme opravdu hodně a trenéři na nás staví. Hrajeme všechny přesilovky i oslabení. Prostoru na ledě dostáváme dost a potom přicházejí i body.

V minulosti jste míval vždycky spíše víc asistencí než gólů. Nyní jste nastřílel už třináct branek. Pilujete střelbu na tréninku?
Právě, že na tréninku mi to tam moc nepadá. Ale při zápasech se k tomu vždycky nějak nachomýtnu a nějaké góly se mi povedlo nastřílet.

Týmový pokladník Jiří Šimánek plnil tuto roli vždy velice svědomitě. Už se vám ozval s taxou za pozici lídra extraligového bodování?
Zatím ne. To se bere až na konci sezony.

S Jiřím Šimánkem jste vytvořil údernou dvojici. Za dlouhé roky v Budějovicích jste toho spolu v jedné řadě ale moc neodehráli.
To je pravda. V Budějovicích jsme spolu hráli málo. Vždycky to bylo třeba jen na jeden zápas, když jsem zaskakoval za někoho zraněného. Dlouhodobě to nebylo nikdy. Hraje se s ním ale výborně. Táhne mužstvo a dává důležité góly.

Z vaší první řady na čas vypadl Jaroslav Kudrna. Chybí vám hodně?
Určitě. Jarda Kudrna je zraněný. Chybí hodně. Je to zkušený hokejista, který si umí před brankou najít prostor na dorážky. Má velké zkušenosti, což je na ledě znát.

Vzhledem k tomu, jak se vám daří, nedoufal jste v pozvánku do národního týmu pro Karjala Cup ve Finsku?
To jsem neřešil. Kdyby to přišlo, tak bych byl rád. Takhle jsem měl zase alespoň volno. (usměje se)

Váš tým se v tabulce nachází na pátém místě. Odpovídá tato pozice vašim představám?
Teď se nám vůbec nedaří venku. Tam bychom potřebovali zabrat a začít bodovat. Naposledy jsme prohráli ve Zlíně. Páté místo není špatné, ale vedení klubu by nás chtělo vidět určitě ještě výš.

Z jakého místa byste chtěli jít do play off?
Nejlepší by bylo být do čtvrtého místa. Ale pokud budeme v první šestce, tak to bude perfektní a dobrá výchozí pozice.

V Hradci zažíváte vyhrocená derby s Pardubicemi. Je to pro vás něco nového, protože v Budějovicích jste žádného takového rivala neměli?
Derby je hlavně o fanoušcích. Bývají to hodně vyhecované zápasy, které se hrají v perfektní divácké kulise. Bývá vždycky vyprodáno. V Pardubicích i u nás. Diváci nás ženou dopředu. Ale na druhou stranu je to pro nás celkem normální zápas. Derby je hlavně o divácích.

Jak se s odstupem času díváte na loňský nucený odchod z Budějovic do Hradce Králové?
Nechtělo se mi vůbec odcházet. V Budějovicích jsem doma a nikde jinde jsem do té doby nehrál. Máme tam postavený barák a veškeré zázemí. Odcházeli jsme neradi, ale takový už je bohužel hokejový život. Byli jsme pod smlouvami, takže jsme museli jít. Mně osobně to nakonec možná i prospělo, že jsem změnil prostředí a začalo se mi dařit.

Máte dvě malé děti. Rodina se s vámi přestěhovala do Hradce?
Ano. Bydlíme v Hradci a nemůžeme si stěžovat. Syn už chodí do školky a na kroužky. Jenom manželka to má složitější. Babičky jsou daleko, takže je na všechno sama.  Občas by potřebovala pomoci, ale zvládáme to. Jak už jsem řekl, nestěžujeme si.

Sledujete výsledky českobudějovického Motoru v první lize?
Sleduji to pozorně. Teď se Motoru daří. Táhnou ho především Nouza se Strakou.

Přemýšlíte o tom, že byste se do Budějovic někdy v budoucnu vrátil?
Pokud o mě bude zájem, tak do Budějovic rád půjdu. Zatím ale dávám přednost extralize. Potřebuji vydělat ještě nějaké peníze. V Hradci mi letos končí smlouva, takže uvidíme, co bude dál. Doufám, že mi klub nabídne novou.Do Budějovic bych se však jednou rád vrátil.

Byl jste se letos podívat na nějakém prvoligovém zápase Motoru?
Letos mi to ještě nevyšlo, protože když byla v extralize pauza, tak hrál Motor venku. Ale určitě bych se chtěl přijít podívat, jakmile to časově bude možné.