Byl to pro vás s Havlíčkovým Brodem zatím největší zápas kariéry?
V seniorském hokeji určitě. Zatím jsem žádný větší nechytal. Byl jsem jenom ve druhé lize a na svůj debut v první lize v dresu Motoru jsem čekal.

Který byl až do neděle váš největší zápas?
Když jsem dostal pozvánku do reprezentační sedmnáctky a ve Švýcarsku jsem odchytal zápas za národní tým.

Kdy jste se dozvěděl, že půjdete proti Havlíčkovu Brodu do branky?
Trenér mi to řekl den předem. Měl jsem čas se na zápas v pohodě připravit. Tak moc jsem se těšil, že jsem ani nebyl nervózní.

Nervozita vás nepřepadla, ani když jste vyjeli na led a v hledišti byly skoro čtyři tisíce diváků?
Na tu chvíli jsem se těšil tak dlouho, že to opravdu převážilo i přes případnou nervozitu.

Před sezonou vedení klubu vyhlásilo, že začne chytat Hynek Kůdela. Čekal jste, že vaše šance může přijít takhle brzy?
Samozřejmě jsme chtěli do sezony vstoupit lépe, aby se vyhrávalo. Pokud by se to podařilo, tak bych se asi do branky dostal později. Teď musíme udělat nějakou sérii a navázat na výhru s Brodem. Aby to nebyla jenom jedna vlaštovka.

Od letošní sezony se na jihu Čech hodně očekává. Panovalo v kabině po dvou prohrách na úvod určité napětí?
Nebylo to příjemné. Příprava byla z naší strany dobrá a pak přišly v soutěži porážky se soupeři, které jsme v létě porazili. Příprava je ale něco jiného než soutěž a oba týmy na nás byly výborně připraveny. Bohužel jsme ty zápasy nezvládli.

S Havlíčkovým Brodem jste výborně začali a v první třetině jste si skoro nezachytal.
Domácí zápasy obecně jsou z pohledu gólmana takové nepříjemné. Dlouhý čas na mě třeba vůbec nic nejde a pak přijde nějaký nepříjemný brejk. Tak to vypadalo v první třetině. Od druhé třetiny už ale soupeř začal střílet. Nakonec jsem si zachytal docela dost.

S jediným inkasovaným gólem se nedalo nic dělat?
Bylo to složité. Nahozený puk na branku jsem vyrazil pouze před sebe, protože jsem tu střelu moc neviděl. Endál mi jednou dorážel do betonu, ale pak jsem přepadl na břicho a už jsem nemohl pořádně chytat. Přehodil mi puk přes beton.

Vybaví se vám z nedělního zápasu jeden nejpovedenější zákrok, ze kterého jste měl radost?
Ona tam byla spousta takových podobných zákroků. Byla tam střely přes obránce nebo od beků. Že by tam však  byl jeden úplně významný zákrok, to bych neřekl. Ale řada nepříjemných. Soupeř chodil hodně do branky a byly tam přede mnou různé skrumáže. Proto bylo třeba střely udržet a nevyrážet před sebe, protože kolem brankoviště to bylo hodně nebezpečné.

Fanoušci z kotle několikrát vyvolávali vaše jméno a vy jste jim zamával. Registroval jste jejich povzbuzování?
To si všimne každý, když volají jeho jméno.

Vnímal jste, že ve třetí třetině, kdy vás soupeř zatlačil, začal fandit nejen kotel, ale celá hala?
Všiml jsem si toho. Bylo to v době, kdy jsme byli několikrát v oslabení a docela dobře jsme se bránili. V té době lidi opravdu šli s námi a hodně nás podporovali.

Posílí vás to výrazně na ledě, když diváci takhle fandí?
Určitě. Je to strašně znát. Člověk si pak na ledě i víc dovolí, když se lidi dostanou do varu.

Liší se hodně hokej v první a ve druhé lize?
Rozdíl je velký. Ve druhé lize není hokej tolik takticky svázaný. Hráči jsou tam hodně šikovní, to bezpochyby. Kdekdo tam umí vystřelit nebo udělat blafák. Není tam však tolik taktiky a brankář má mnohem víc zákroků. V první lize jsou třeba minuty, kdy skoro nechytám. Pak ale přijde nepříjemný brejk. To se ve druhé lize nestávalo. Tam jsem měl třeba i padesát zákroků za zápas. To v první lize není.

Čeká vás zápas v Šumperku, což je pořádná dálka. Snášíte dobře náročné cestování?
Na to už jsem zvyklý. S dorostem a juniorkou jsme jezdívali na Moravu normálně. S tím se musíme vyrovnat a zvládnout to.

Nastoupíte v Šumperku?
Měl bych chytat.

Co vám říká Šumperk jako soupeř?
Abych pravdu řekl, tak ho moc neznám. Ještě jsem proti němu nikdy nechytal. Loni jsem zrovna seděl na střídačce jako náhradník, když se hrálo se Šumperkem. Určitě  však budou hodně nepříjemní. Budou mít za sebou publikum. Vstup do sezony jim také nevyšel ideálně a mají  jen tři body. Doma budou chtít zvítězit, ale to my samozřejmě také.