Hledání je u konce, smlouva připravena. Manažer HC ČB Aleš Krátoška příští týden představí na jihu Čech Aleše Tottera, kouče, jenž má zajímavý hokejový životopis.

Sbíral zkušenosti na stážích v Evropě i za  mořem. Rok strávil v Detroitu v akademii Petra Klímy, poté vedl v MHL (juniorská obdoba KHL) Tatranské vlky, v minulé sezoně koučoval v první lize hokejisty Berouna a poté Pelhřimov ve druhé lize.

Totter pochází ze Světlé nad Sázavou, v minulosti působil i u juniorů Jihlavy či Chomutova. Než převzal Beroun, byl dva roky v zahraničí.

Nový trenér juniorky dorazí do Českých Budějovic ve čtvrtek, kdy s klubem podepíše smlouvu. „Ihned převezme juniorský tým a začne s ním pracovat," říká manažer Krátoška. Zdá se, že čekání, kdo že se u juniorů objeví, nakonec stálo za to. Šéf mládeže si přál trenéra odjinud, a to se mu splní. „Jsem rád, že jsme otázku trenéra vyřešili," přikyvuje.

Na co se mohou hráči z juniorky, které se v extralize  dlouhodobě nedaří, těšit? To asi nejlépe vědí českobudějovičtí mladíci, kteří pod taktovkou Aleše Tottera nastupovali jednu sezonu v MHL za Tatranské vlky. Jejich dres oblékal i obránce Jáchym a z jeho slov je patrné, že trenér udělal na jihočeskou kolonii dojem. „Vzpomínám na něj jenom v dobrém!" zareaguje bez váhání odchovanec Českých Budějovic.

„Je to trenér, který má rád disciplínu, náročné tréninky. Ale není to žádný blázen, umí se chovat, k hráčům má respekt– a je s ním i sranda!" sype z rukávu bek Miloslav Jáchym.

Na Tottera prozradil, že mu učaroval švédský styl hokeje. „Často nám Švédy ukazoval na videu," vzpomíná s úsměvem. Bojovnost, zarputilost – i to jsou vlastnosti, které kouč z Vysočiny po svých hráčích vyžaduje a umí je ocenit. „Je to prostě dobrý chlap," uzavírá obránce Jáchym, jenž v minulé sezoně hrál za slovenský Poprad a v létě jej čekají jednání o příštím angažmá.

Totterovi bude asistovat u týmu Jaroslav Formánek.