Přijít o takhle rozehraný zápas byla velká škoda. „Rozehrané jsme to měli výborně. Opět jsme to ale nedotáhli v závěrečné třetině. Dvakrát jsme ztratili třígólové vedení, to se nesmí stát,“ kroutí hlavou i trenér Václav Prospal. „Jsou to stále stejně se opakující chyby v defenzivě. Neuhlídáme soupeře, nevyčistíme předbrankový prostor,“ zlobil se.

Nastřílet sem gólů na ledě Třince je bezpochyby úctyhodný počin. „Ale když jich dostaneme osm a devátý do prázdné branky při power play, tak je to jen slabá útěcha,“ mávne rukou.

Vstup do zápasu zvládli Jihočeši parádně. Přežili první přesilovku soupeře a poté mu nasypali tři góly. „První střídání jsme měli špatné. Prohráli jsme buly, Třinec sehrál signál a museli jsme faulovat. Oslabení jsme ale ubránili velmi dobře, potom jsme sami dali první gól a další dva přidali v přesilovce. Byla velká škoda, že jsme si nechali dát ještě do konce první třetiny branku na 1:3,“ komentuje trenér průběh zápasu.

Krátce po začátku druhé třetiny však bylo po dvou domácích gólech vyrovnáno. „Nástup do druhé třetiny nám hrubě nevyšel a soupeř prokázal svou kvalitu,“ uznává kouč, jenž zareagoval oddechovým časem, který tlak Ocelářů zbrzdil a byli to naopak hosté, kteří třemi góly dokázali odskočit až na 3:6. „Domácí byli zaskočeni, to bylo cítit v celé hale. Je hrozná škoda, že jsme toho nedokázali využít,“ nechápe.

Ještě do konce druhé třetiny snížil domácí celek na rozdíl jediné branky. „Hrajeme tady už skoro tři roky stejný systém a přesto dostaneme pátý gól skoro do prázdné branky,“ nijak Prospal neskrýval značnou rozmrzelost.

Motor dal ve třetí třetině ještě jeden gól, zvýšil na 5:7, ale pak ho semlel drtivý tlak domácího celku. „Na můj vkus dostáváme strašně moc gólů z předbrankového prostoru. Pořád jsou tam z naší strany mraky chyb v defenzivě. Nemůžeme se chlácholit, že jsme dali v Třinci sedm gólů, když jsme jich devět dostali a ve výsledku jsme zase prohráli. Pak jedeš pět a půl hodiny domů a vrtáš se v tom,“ neprožil se svým týmem úplně nejhezčí neděli…

Potěšit ho mohl svým výkonem mladík Matěj Toman, který zaznamenal čtyři body za gól a tři asistence. „Určitě zahrál dobře. Do ofenzivy. Ale dozadu to taková sláva také nebyla. Jeho řada byla u několika inkasovaných gólů,“ podotkne.

O střídání gólmana Marka Čiliaka, který také neodchytal zrovna svůj nejlepší zápas, prý neuvažoval. „Pořád jsme vedli, po dvou třetinách ještě 6:5 a ve třetí jsme dali sedmý gól. Poprvé jsme prohrávali až šest minut před koncem. I vzhledem k vývoji zápasu jsme střídat gólmana nechtěli,“ vysvětluje Prospal a na dotaz, jak byl s jeho výkonem spokojen, reaguje jednoznačně: „Hrubě nespokojen.“

V sestavě hostí chyběl útočník Martin Beránek, jenž v předcházejícím utkání s Litvínovem při nárazu o mantinel poranil koleno. „Ale nemělo by to být nic vážného,“ věří trenér.

Naopak až do konce sezony jsou mimo hru další útočníci Matouš Venkrbec a Vít Christov. Oba čeká operace ramena. „Oni dva spolu s Mírou Holcem byli loni naší jedinou konzistentní lajnou. Letos se nám úplně rozsypala. A když už to teď vypadalo, že se dají všichni tři konečně dohromady, tak přišla další zranění Matouše s Víťou,“ posteskne si kouč.

Druhý zápas v dresu Motoru odehrál urostlý kanadský forvard Brandon Anderson. „Zatím se u nás trochu rozkoukává a zvyká si na spoluhráče. Ve dvou zápasech si připsal dva body. Má výšku, je silný v soubojích u mantinelu a dokáže dát gól. Navíc je to pravák, kterých moc nemáme. Nemohu říct, že by mě zklamal,“ hodnotí kouč zámořskou posilu.