Šest lidí skončilo ve vazbě. Jak již Deník informoval, akce souvisela s březnovým incidentem, k němuž došlo v Havířově po skončení zápasu play off hokejové ligy mezi týmy AZ Residomo Havířov a Motor České Budějovice.

Domácí fandové v obrovské přesile vtrhli do pizzerie v ulici E. Krásnohorské nedaleko stadionu. V té chvíli se uvnitř mimo jiné nacházeli dva muži a dvě ženy – fanoušci Českých Budějovic –, kteří si před cestou domů chtěli dát něco na jídlo.

Zdroj: Policie ČR

Násilníci se vrhli na jednoho z fandů. „Zaútočili na něj pěstmi a kopy. Nakonec ho po zemi smýkali až ke vchodovým dveřím. Po celou dobu ho bili, pak mu svlékli triko a mikinu s logem klubu. Za několik minut se ještě vrátili a jeden z pachatelů vzal ze židle u stolu odložený hokejový dres a šálu klubu Motor České Budějovice,“ uvedl na úterní tiskové konferenci kriminalista Tomáš Albrecht. Druhému z mužů ani ženám se nic nestalo. Případ je kvalifikován jako loupež, za kterou hrozí až deset let vězení.

Kotel fanoušků havířovského hokejového klubu.
Hokejoví fanoušci čelí podezření z loupeže, protivníkům měli vzít dresy a šály

Během vyšetřování policisté objasnili i další dva podobné případy hokejového násilí, které měli na svědomí někteří ze zadržených fanoušků. Opět se jednalo o ukořistění šálů a dresů.

NÁSILNOSTI

Násilnosti mezi hokejovými fanoušky nejsou bohužel nijak výjimečné. Letos museli například ostravští policisté a strážníci zasahovat proti maskovaným příznivcům HC RT Torax Poruba, kteří v tramvaji zaútočili na fandy hostujícího týmu HC Frýdek-Místek.

Výtržníci se většinou snaží získat šály a dresy fanoušků druhého klubu. Mnohdy netuší, že při použití násilí se již jedná o loupež s přísnou trestní sazbou. Nedávno policisté objasnili jiný případ násilí mezi fanoušky, tentokrát fotbalovými. Obvinili jedenáct Baníkovců, kteří maskováni nedaleko Fulneku přepadli auto s opavskými příznivci. Útočníkům, kteří si jako trofeje odnesli šály, hrozí až dvanáct let vězení.

HC VÍTKOVICE RIDERA - hodnocení sezony 2018/2019
Deník exkluzivně! Hokejisté Vítkovic pod lupou: jeden premiant, nikdo nepropadl
Muž si pobyt za mřížemi prodloužil o dva a půl roku.
Ostravský Kajínek utíká celý svůj život. Naposledy dírou v plotě ve Vratimově