Její maminka pochází z Českých Budějovic. "Já obdivovala Jiřího Lálu," usmívá se Pavla Jordan, která do Budvar arény doprovodila svoji dceru Taru.

Tara, která ve Šýcarsku studuje vysokou školu, se úspěšně věnovala krasobruslení. Proč jí ale učaroval hokej? "S tatínkem jsme se na něj dívali. Už jako malá jsem byla na hokeji, líbil se mi, to mi zůstalo," vysvětluje výbornou češtinou, se slušivou hokejovou modrobílou šálou na krku. "Nejvíc fandíme Rapperswilu u nás ve Švýcarsku," jmenuje klub, za který hrají i někteří čeští hokejisté. "V NHL fandíme Montrealu Canadiens."

Tara a její tatínek Radim mají docela zajímavý způsob, podle kterého projevují náklonnost k hokejovým týmům: "Podle barvy dresů," přikyvuje slečna Tara s milým úsměvem na tváři. "Zajímá nás barva. Kombinace barev. Důležité pro nás také je, jaký má ten klub znak."

Protože její rodiče pocházejí z Československa, má Tara Jordan ještě jeden speciální důvod, podle kterého si vybírá, kterému z týmů drží place. "Nejvíc fandíme, když za něj hrají Češi," říká a okamžitě sype z rukávu konkrétní znalosti z hokejového prostředí: "V Rapperswilu hraje Červenka, jak byl v nároďáku, tomu fandíme." Když se třeba právě Romanu Červenkovi povede hokejová akce, a ještě k tomu skončí gólem, je u Jordanových v Basileji pozdvižení. "To křičím přes celý byt," směje se Tara a ukazuje v Budvar aréně, jak točí šálou nad hlavou.

Do Českých Budějovic dorazily Pavla s Tarou na návštěvu. Tara vysvětluje: "Bydlí tu babička. Když jsme za ní přijely, tak už jsme musely jít na Motor."

Maminka Pavla Jordan, která pochází z Českých Budějovic, studovala na tehdejším Gymanáziu Karla Šatala, dnes Jana Valeriána Jirsíka, se v úvodu článku se vyznala ke svému obdivu k legendárnímu československému útočníkovi Jiřímu Lálovi, svoji hvězdu si našla i v současném týmu Českých Budějovic. "Líbí se mi brankář Dominik Hrachovina," rozesmála se sympatická dáma, která českému hokeji fandí i daleko za hranicemi.

Chcete ještě jednu zajímavost? Třídním učitelem Pavly Jordan (Jordánové, za svobodna Hlaváčové) byl na tehdejším Gymnáziu Karla Šatala současný generální sekretář a sportovní ředitel prvoligového fotbalového klubu SK Dynamo České Budějovice Milan Čadek.