Českobudějovický David servis, finalista dvou minulých ročníků, hostil v Pouzarově hale exligový Písek.  A hned první duel ukázal, že s oběma celky se musí počítat.

Prezident a majitel domácího klubu Jaroslav David se o premiéře vyjádřil pochvalně, i když jeho tým prohrál 1:4. „Byl to pohledný zápas. Písek proměnil své šance a po zásluze vyhrál," naznačil, že za úspěchem hostů stála lepší produktivita. „Šance, které si vypracovali, dokázali proměnit, vstřelili pěkné góly," ocenil Jaroslav David koncovku soupeřových útočníků. „Řehoř a další první ligu hráli a projevili hokejovost," uznal.

Diváci jistě rozeznali v píseckém týmu tváře, které v minulé sezoně byli zvyklí vídat v dresu Radomyšle, s níž srvismani svedli velkou bitvu v semifinále: Řehoř, Mošovský, Neckář…

Domácí hokejisté v premiéře neodkryli všechny trumfy. Ještě mají v záloze jednoho žolíka – Jiřího Hanzala!

Šéf David servisu věří, že kdyby útočník proti Písku nastoupil, mohl naklonit misky vah na stranu jeho týmu. „Mrzelo mě, že se nepodařilo vyřídit hostování včas. Trénuje s námi, tento týden by se měl jeho příchod dořešit a příště už bude k dispozici. S Jihlavou jsme dohodnuti, ale museli jsme vyřídit transferkartu, protože naposledy hrál v Anglii, což celou věc protáhlo," vysvětluje Jaroslav David a nemá důvod pochybovat, že se Jiří Hanzal stane posilou v pravém slova smyslu. „Alespoň podle toho, co jsem viděl na tréninku, kde se mu dařilo, a také podle hovorů s trenéry, se mi zdá, že by spolupráce se Šulčíkem mohla klapat a vytvoří dobrý útok,"  věří majitel klubu.

Davida potěšila solidní návštěva: na start David servisu do sezony, a zajisté i na atraktivního soupeře, se přišlo podívat do Pouzarovy haly sto padesát diváků. „A viděli hezké góly. Rány pod břevno z první se těžko chytají," nevyčítal majitel porážku brankáři Kučerovi, domácí jedničce.

Prezident hokejistů si nemyslí, že by ve hře o čelo tabulky měly figurovat jen dva celky. Nezapomíná ani na soupeře, který zaskočil favorizovaný David servis v posledním finále. „Veselí má dobrý manšaft, a asi i Strakonice. Tři čtyři týmy se budou držet nahoře," přemítá David.

Dlouhodobá část sice rozdá osmi týmům vstupenky do play off, ale jinak nemusí mít vypovídací hodnotu. „Loni jsme vyhráli základní část s velkým náskokem, ale v sérii s Vimperkem ani Radomyšlí to tak nevypadalo. Základní část je jen příprava na play off, k němuž by mělo vše směřovat, aby nás ta nejlepší forma a pohoda tentokrát zastihla na konci sezony," přeje si Jaroslav David.

Připouští, že ideální načasování formy, to je alchymie… „Záleží i na marodce; mít plný kádr je určitě výhoda. Když můžete hrát na tři čtyři pětky, je to paráda," naráží na fakt, že David servis vyztužil své řady, a měl by se tudíž opírat o výkony více hráčů. V premiéře sice na body nestačil, kvality však naznačil. „V útoku byl vidět  Šulčík, několikrát se prosadil, vzadu byly znát zkušenosti Františka Bombice… I když se nevyhrálo, byl jsem potěšen, jak pěkný a rychlý hokej se hrál. Budeme se těšit do Písku na odvetu!" uzavírá s úsměvem majitel budějovického klubu Jaroslav David.