Chtěli porazit Spartu a zahrát si semifinále Tipsport Cupu. Ale nepovedlo se. Hokejisté HC Mountfield s renomovaným soupeřem prohráli v prodloužení 2:3 a jejich naděje na postup se ocitla už jen v teoretické rovině.

Přitom Jihočeši rozhodně neodehráli špatný zápas. Vypadá to, že s kondicí letos mužstvo problémy mít nebude a v bruslení svého soupeře převyšovalo. Největším problémem se ale zatím jeví koncovka. Na každý gól se tým hodně nadře. „Dobře jsme začali, ale tři vyloučení za sebou nás dostala pod tlak a první třetina vyzněla tak trochu naprázdno,“ začíná své hodnocení zápasu trenér Jan Tlačil.

Druhé dějství vyznělo pro Spartu, s čímž trenér souhlasí. „Nehráli jsme hru, kterou jsme hrát chtěli. Vyžadujeme nasazení a osobní souboje, ale ve druhé třetině se nám to nedařilo dodržet,“ připouští.

Chyběly jen góly

Ve třetí třetině už bylo všechno jinak. Mountfield soupeře zatlačil, ale výsledkem bylo pouze Vakovo vyrovnání. „To už bylo podle našich představ. Poslední čtyři minuty byly takové, jak bychom chtěli v letošní sezoně hrát. Bylo tam nasazení a tlak. Jenom škoda nevyužitých šancí,“ posteskne si. „Byly to šance opravdu vyložené. Ale nedali jsme a soupeř nás potrestal gólem v prodloužení.“

Obrovskou možnost rozhodnout zápas v normální hrací době dostali domácí při čtyřminutovém vyloučení Tůmy. Dlouhou přesilovku však sehráli hodně špatně a Cháberu v brance Sparty prakticky neohrozili. „Přesilovky trénujeme, ale zatím na ně neposíláme speciální formace. Strašně jsme při té přesilovce chvátali a nakonec jsme se vůbec neudrželi v útočném pásmu. Kotouč putoval neustále po mantinelu a nedokázali jsme si bohužel vytvořit takovou pozici, abychom mohli zakončit. Byla to chyba, v tak dlouhé přesilovce jsme měli dát gól,“ uvědomuje si Tlačil.

Ztráta reálné možnosti zahrát si semifinále Tipsport Cupu Tlačila mrzí. „Chtěli jsme v poháru dojít co nejdál. V Plzni i teď se Spartou jsme ale vždycky rychle inkasovali v prodloužení laciný gól.“

V tabulce skupiny A Tipsport Cupu sice Mountfield zůstává s osmi body první, ale už má odehrány všechny čtyři své zápasy. Druhá Sparta ztrácí tři body, čekají ji však ještě dva zápasy s prvoligovými kluby Chomutovem a Hradcem Králové. Pokud dvakrát vyhraje za tři body, tak může být ještě první i Chomutov. Plzeň a Hradec už Jihočechy předstihnout nemohou. „Uvidíme, jak to dopadne,“ nechce trenér předbíhat.

Ze zkušenějších hráčů chyběl v domácí sestavě Ivan Huml. „V každém utkání někteří hráči odpočívají a teď to vyšlo na Ivana. Šanci dostal zase Ruda Červený. Jsme pořád ve fázi přípravy a musíme hráče testovat. Děláme všechno pro to, abychom šli do sezony v co nejsilnějším složení,“ ujišťuje Tlačil.

Ve hře byl i start Tomáše Kůrky, jenž se po krátkém intermezzu opět vrátil do týmu. „Zvažovali jsme jeho start, ale po dohodě s ním samotným jsme se rozhodli, že bude hrát až v sobotu se Salcburkem.“

Právě rakouský Salcburk bude v sobotu od 17 hodin dalším soupeřem Mountfieldu. „Je to bezpochyby kvalitní soupeř. Velice důrazný a silově mimořádně dobře vybavený. Rozhodně se na utkání s ním těšíme,“ zve trenér Tlačil příznivce do Budvar Arény.