Byl to zápas mimořádné důležitosti, který však bohužel tým Petra Rosola opět nezvládl. V případě vítězství by opustil třináctou sestupovou příčku, na kterou by nasměroval právě svého soupeře ze severu Čech. Ale po dalším bezkrevném výkonu k tomu bylo bohužel daleko a podruhé za sebou Motor nedal v domácím utkání ani gól. K bodovému zisku nepomohly ani čerstvé posily. Poprvé dres Motoru oblékl z Litvínova hostující útočník Roman Pšurný a ppremiérově od svého návratu z Chomutova nastoupil obránce Jan Novák.

Přitom samotný začátek utkání nevypadal ze strany domácích až tak děsivě. Vynutili si tlak, který však postupně vyšuměl do ztracena a do kabin šly oba celky poprvé za bezbrankového stavu. "Začátek zápasu byla jeho jediná část, se kterou jsme mohli být alespoň trochu spokojeni. Ale to trvalo jen nějakých dvanáct až patnáct minut. Tlak jsme si vynutili, ale gól jsme něj bohužel nedali," posteskl si domácí asistent trenéra Radek Bělohlav.

Po změně stran hra upadla do podprůměru. V polovině zápasu šli do vedení hosté. V přesilovce nahodil Prošek kotouč před Kůdelu a nekrytý Chrpa ho pohodlně zametl mezi betony českobudějovického gólmana. "Přestáli jsme úvodní nápor domácích a v přesilovce jsme ve druhé třetině dali gól. To bylo strašně důležité," uvedl trenér Kadaně exjihočech Karel Soudek.

Velkou příležitost vyrovnat dostal domácí celek krátce poté, když kadaňský Hlava tvrdě atakoval Prokopa, pro kterého zápas předčasně skončil. V pětiminutové přesilovce se však mdle hrající Jihočeši prosadit nedokázali. "Považuji to za klíčový moment zápasu. Dlouhou přesilovku soupeře jsme sice i trochu se štěstím, ale přesto ubránili bez inkasovaného gólu," chválil si Soudek. "Od druhé třetiny jsme přestali hrát. Hráči přestali chtít puk a chyběla nám zodpovědnost," zlobil se jeho bývalý spoluhráč Bělohlav.

V závěrečném dějství sice domácí usilovali o vyrovnání, ale jejich hře chyběl nápad a do šancí se dostávali jen sporadicky. Úsilí pak torpédovala zbytečná vyloučení. Jedno z nich také soupeř dokázal potrestat druhým gólem. Přihrávku Kůse si nešťastně srazil do vlastní sítě obránce Chmelíř. "Ta vyloučení byla z naší strany naprosto nezopodvědná. Třikrát jsme soupeři nabídli přesilovku a jednu z nich dokázal využít," hněval se Bělohlav.

V samotném závěru zkusila českobudějovická střídačka hru bez brankáře, ale žádný zdrcující nápor se nekonal, naopak Hromas do prázdné branky pečetil na konečných 0:3. "Byl to hodně bojovný zápas. Dobře jsme bránili, což bylo asi rozhodující," cenil si tří bodů Karel Soudek.

Branky a nahrávky: 28. Chrpa (Prošek, Chlouba), 56. Kůs (Chlouba, Trefný), 59. Hromas (Kostúr). Rozhodčí: Horinek – Beneš, Krátký. Vyloučení: 7:7, navíc dom. Kůdela 10 min. a host. Hlava 5 min. Využití: 0:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 3718. Motor: Kůdela – J. Novák, Kříž, Kasík, Vráblík, Pavlíček, Chmelíř, Platil, Prokop – Kotalík, Pajič, Dan. Boháč – Melka, Rob, R. Pšurný – Kuchejda, Šachl, Ondřej – Kňazev, Šperger, Ferebauer. Trenéři Rosol a Bělohlav.