V sobotu jste po pěti výhrách prohráli v Prostějově 2:4. Kde byly hlavní příčiny porážky?
V Prostějově jsme špatně začali. Domácí se výborně pohybovali a vyhráli zaslouženě. Začali jsme hrát až v poslední třetině a tak se hokej hrát nedá. Přijeli jsme tam tak, jako že se nám nemůže nic stát. Takhle nemůžeme vstoupit do žádného zápasu.

Trenér Rosol v rozhovoru pro Deník uvedl, že cítil z vaší strany po pěti výhrách v řadě jisté uspokojení. Měl jste také podobný dojem?
Těžko říct. Do každého zápasu samozřejmě jdeme s tím, že chceme vyhrát. Zrovna v tomhle utkání ale bylo z naší strany všechno špatně. Chyběl nám pohyb a byli jsme všude pozdě. Z toho pramenily fauly, a když jste pořád ve čtyřech nebo ve třech, to se nedá vyhrát s žádným soupeřem.

Po zápase bylo ze strany trenéra v kabině pořádně ostré hodnocení?
To je třeba. Po tom, co jsme předvedli v první třetině, je třeba zvýšit hlas, abychom si to uvědomili a sedli si zase zpátky na zadek. Tři body nám nikdo zadarmo nedá a na Budějovice se každý bude chtít vytáhnout. Takhle nemůžeme hrát s nikým.

Prohrály také Slavia a Kladno. O to větší škoda, že jste si mohli upevnit pozici v popředí tabulky?
Takhle to zase nebereme. Do každého zápasu jdeme s tím, že chceme vyhrát. Nekoukáme na to, jestli Slavia nebo Kladno klopýtnou. Na soupeře se neohlížíme a koukáme jenom sami na sebe.

Martin Heřman, který dlouhodobě nastupuje ve vaší formaci s Josefem Strakou, byl zraněný. Bylo znát, že máte na levém křídle jiné spoluhráče?
Bylo to znát. Jsme na sebe zvyklí a Martin ví, co od nás s Pepou čekat a jakou práci tam má dělat. Tím nijak nesnižuji výkony Radka Prokeše a Vládi Škody. Na Martina jsme ale zvyklí a hraje se nám s ním dobře. Jsme rádi, že už s námi zase trénuje.

Držíte si výborný průměr bodu na zápas, přesto se zdálo, že vám to v úvodu sezony nelepilo podle vašich představ. Cítil jste to podobně?
Cítil, necítil. Pro mě bylo důležité, že vyhrával tým. Naše lajna dávala góly, a že mě to v tu chvíli nějak míjelo, na to jsem nijak nekoukal. Nepovažoval bych to za nějaké trápení.

Bylo to tak vnímáno v kontextu minulých sezon, ve kterých jste si nasadil laťku hodně vysoko.
Na minulou sezonu už bych se neohlížel. Pro mě je důležité, aby vyhrával tým. Není to tak, že bych měl honit nějaké osobní statistiky. Ale samozřejmě jsem tady od toho, abych body dělal. Proto také dostávám větší prostor na ledě. Zodpovědnosti se s Pepou Strakou určitě nezříkáme, ale hlavní je, aby vyhrával tým.

Na začátku sezony jste trošku experimentoval s hokejkami. Mohlo to mít vliv na vaše výkony?
Zkoušel jsem změnit hokejky a malinko jsem se do toho sám zamotal. Trošku jsem se s tím trápil, ale už jsem se vrátil k loňskému modelu, takže snad to bude dobré.

Nebyla hloupost měnit něco, co loni tak dobře fungovalo?
Hloupost to byla. Já jsem ale takový, že každý rok zkouším něco nového. Tohle ale povedené nebylo.

Občas jste na ledě působil především v úvodu sezony až frustrovaně. Bylo tomu tak?
To bych neřekl. Tím, že se vyhrávalo, jsem to nějak neřešil. Dostával jsem se do šancí, ze kterých bych měl dávat góly, ale nedával jsem je. Samozřejmě jsem o tom přemýšlel, co dělám špatně. Na tréninku jsem si to zkoušel dělat lépe, ale aby z toho byla frustrace, to ne.

Začátek sezony vám jako týmu vyšel výborně. Berete to tak?
Já jsem s tím spokojený. Věděli jsme, že to nebude jednoduché, protože letos musíme zopakovat něco, co se loni povedlo. Hodnotí se mi to dobře. A fantastičtí jsou diváci, ti jsou opravdu neskuteční a ještě lepší než loni. Dali jsme si pro základní část cíl být do druhého místa, což se nám zatím daří. Pokud si někdo myslel, že budeme o patnáct bodů první, tak to je samozřejmě nesmysl. Zatím můžeme být spokojeni.

Čekají vás Litoměřice, které jsou farmou na jihu Čech až nenáviděného extraligového Hradce Králové. Mohl by zápas mít větší náboj než ty ostatní?
Že to je farma Hradce pochopitelně víme, ale nijak výjimečný zápas to pro nás nebude. Litoměřicím se zatím nedaří tak, jak by asi chtěly. Mají však kvalitní tým a poslední zápas jsme tam úplně nezvládli. Doma budeme chtít rozhodně vyhrát.

Už máte malinko v hlavě také sobotní šlágr na Slavii, kam se chystá invaze vašich fanoušků?
Víme o tom, že tam naši fanoušci budou, ale jdeme zápas od zápasu a teď nás čekají Litoměřice.