V Třebíči jste vyhráli 3:1 a letos jste svého soupeře porazili vůbec poprvé, takže maximální spokojenost?
Do Třebíče jsme jeli s tím, že jsme dobře věděli, jak je na  tom soupeř v tabulce. A že se na něj v případě našeho vítězství můžeme dotáhnout. Byli bychom tam rádi za jakýkoliv bod. Nakonec máme tři, takže super.

První gól jste zaznamenal v přesilovce bombou z kruhu. To ale nebyla zrovna vaše typická branka.
Neřekl bych, že to byla až taková bomba. Možná to i tečoval některý z domácích obránců. Musím se na to ještě podívat na videu. Každopádně na nás v první třetině domácí vletěli a vyhráli jsme ji 1:0 hlavně proto, že opět výborně zachytal David Gába. Klobouk dolů před ním. Po celý zápas bych řekl, že jsme nebyli lepší, ale poctivě jsme bránili.

Trošku jste pouze propásli začátek druhé třetiny, kdy jste inkasovali vyrovnávací gól?
Nemyslím si, že jsme ten začátek přímo propásli. Třebíč hrála v první třetině opravdu dobře, určitě nás přestřílela a ten gól si zasloužila. My jsme pak i nadále dobře bránili a podařilo se nám dát druhý gól. To bylo důležité.

Třetí branku jste dával vy osobně na začátku třetí třetiny a trefil jste se přesně do horního růžku. Takhle přímo jste to zamýšlel?
Bylo to po buly a s Pepou Strakou máme podobné signály nacvičené, i když nám zatím bohužel moc nevycházejí. Jsem rád, že to takhle vyšlo.

I když tam jsou minimální rozdíly, těší vás pohled na tabulku, kde se nacházíte na druhém místě?
Na tabulku se kouká moc pěkně. Druhé místo je nad naše očekávání a jsme za něj určitě rádi.

Vrátil jste se do čela bodování celé soutěže. Nikdy jste se netajil tím, že je pro vás na první místě týmový úspěch. Přesto to potěší?
Bodování pro nás s Pepou Strakou skutečně není úplně důležité. Někdy to tak vyjde, že má body Pepa, někdy zase já. Oba dobře víme, že jeden bez druhého hrát nemůžeme a body bychom  těžko dělali. Že jsem teď Pepovi o jeden bodík odskočil, to nehraje žádnou roli. Opravdu to nesledujeme.

Josef Straka má střídavý start do extraligy do Sparty, Martin Heřman do Plzně. Neláká vás také občas si zahrát nejvyšší soutěž?
Střídavý start nikam nemám. Nemyslím si, že by se to nedalo fyzicky zvládnout. Spíše je to otázka pozice v týmu. Pepa Straka jezdí na Spartu a hraje tam přesilovky, což je super. Martin Heřman jel ale s Plzní do Zlína, byl tam ve čtvrté lajně a odehrál pár střídání za zápas. To už bych asi nechtěl.

V sobotu vás čeká poslední celek tabulky Havlíčkův Brod. Nějaké podcenění soupeře nehrozí?
My ho ani podcenit nemůžeme, protože jsme s ním hráli dvakrát a pokaždé to bylo naprosto vyrovnané. V Brodu jsme navíc prohráli na nájezdy. Doma to také bylo vyrovnané. O nějakém podcenění nemůže být řeč. Musíme do zápasu jít s pokorou a maximální zodpovědností.