Po dobu svého působení v zámoří Pařízek v létě s Motorem trénoval. Nyní je to ale jiná situace. Jedná se o zkoušku, jestli se dokáže prosadit do kádru. „Jsem rád, že mi vedení klubu dalo tuhle šanci. Poperu se o ni," ujišťuje.

Minulé čtyři roky odehrál českobudějovický odchovanec v zámoří, kde hrál juniorské soutěže. „Snažil jsem se k tomu studovat. Dokončil jsem tam střední školu a poté jsem se pokoušel dostat stipendium na univerzitě. To jsem nakonec dostal jen poloviční. Náklady tak byly příliš velké a vrátil jsem se domů," popisuje svou zámořskou anabázi.

Do Ameriky odcházel už v sedmnácti letech z českobudějovické juniorky. „Začínal jsem v nižší juniorské soutěži. To bylo spíše na rozkoukání. Další rok už to byla slušná soutěž a poslední dvě sezony jsem odehrál v jedné ze tří nejlepších juniorských soutěží. Hrál ji třeba i Jonáš Ťoupal," připomíná dalšího odchovance českobudějovického hokeje.

Po návratu domů se Pařízek po jiném angažmá neohlížel. „Domluvil jsem se s vedením Motoru, že dostanu šanci tady, abych si nic jiného nesháněl," vysvětluje s tím, že by se rád do prvoligového kádru protlačil. „Vyrostl jsem tady a chtěl bych tady hrát. Splnění snu by bylo, kdybych si doma v Budějovicích mohl zahrát extraligu. Kluky tady skoro všechny znám. Bude jenom na mě, jestli se dokážu prosadit."

Loni stihl Tomáš Pařízek po svém návratu ze zámoří navštívit několik zápasů baráže o extraligu. „Atmosféra byla parádní. Kluci už byli po sezoně trochu unaveni, ale celkově to bylo super," chválí.