V trenérském týmu Motoru nastala před časem po neúspěšných výsledcích změna kompetencí, kdy právě Jaroslav Jágr získal na střídačce hlavní slovo a Radek Bělohlav se přesunul do role asistenta.  Ani tahle výměna ale nepřinesla kýžené lepší výsledky a po pěti prohrách v řadě podal trenér Jágr rezignaci, kterou klubové vedení včera přijalo.

Ve středečním utkání proti Šumperku tak tým povede Radek Bělohlav spolu s prezidentem klubu Romanem Turkem. V nejbližší době se ale počítá s novým trenérem. „Zamýšleli jsme se nad různými alternativami. V regionu jsme ale žádného vhodného kandidáta nenašli. Mohu tak prozradit, že všichni čtyři vyhlédnutí trenéři nejsou spjatí s českobudějovickým hokejem," uvedl generální manažer Stanislav Bednařík. „V hráčském kádru jsme už přesuny provedli a ještě další chystáme. Došlo i ke změně prémiového řádu, tým ale ani  přesto nebodoval. Změna na postu hlavního trenéra je tak největším impulzem, který teď můžeme mužstvu dát," dodal Bednařík.

Jaroslav Jágr bude v klubu pracovat i nadále, i když už to nebude na postu trenéra. „Bude plnit roli videokouče, ve které patří k nejlepším odborníkům u nás. Zároveň bude vykonávat úlohu klubového skauta," upřesnil prezident klubu Roman Turek.