Soupeř je na úvod stejný jako loni: Mountfield Hradec Králové! Duel rivalů začíná v 18 hodin na druhé ledové ploše.
V budějovickém dresu podle Luboše Roba nenastoupí Jáchym Kondelík, třebaže je na soupisce a zatím neodletěl do zámoří. „Z turnaje v Břeclavi se vrátil potlučený, trénoval s námi jen párkrát, takže do zápasu půjdeme v sestavě, která se připravovala na sezonu," říká trenér Motoru.

Loňská juniorka prošla přes léto zásadní hráčskou obměnou. „Skončilo sedm kluků, kteří by podle starého modelu mohli na výjimku hrát. Máme v týmu ročníky 1997 a 1998, změny jsou veliké, ale příprava ukázala, že v juniorce jsou schopní kluci," prohlašuje Luboš Rob.

S kolegou na střídačce Milanem Kupkou a vedoucím Jiřím Šrámkem by rádi dovedli tým do play off, kam postoupí pouze osmička nejlepších. „Myslím, že soutěž bude o to kvalitnější. Od prvního kola je o co hrát. Se soupeři z Čech se střetneme čtyřikrát, s Moravou dvakrát," říká českobudějovický trenér, jenž považuje za favority extraligy Plzeň, Třinec a Spartu. „My bychom rádi byli černým koněm," přeje si bývalý renomovaný kanonýr.

Mistrovskou premiéru v brance Motoru dnes absolvuje posila ze Slavie, brankář Jiří Patera. Krýt záda mu bude Martin Hauser.