Hokejisté HC Mountfield ČB zahájili letní přípravu. Trenéru Výbornému se sešli v kabině převážně mladíci.

„Tento týden je připraven pro mladší hokejisty, za týden začnou ostatní.“ Po řezu v sestavě se tým mění od základu. Smlouva nebyla prodloužena obráncům Poživilovi, Melicharovi, útočníkům Vakovi, Veselému a Hudecovi.

Do pražské Slavie se z hostování vrací forvard Micka, revitalizace kádru se dotkla i čtyř hráčů s platnými smlouvami v klubu – beka Snopka a útočníků Sailera, Kotrly, Melichárka. Klub nepočítá s Humlem, pravděpodobně končí i Macháček.

Kdo přijde za ně? Dozvíte se po prvním květnu. Otázku zodpoví nový sportovní manažer, kterým se stal Josef Zajíc.

I on se ale v klubu poprvé objeví až na konci týdne.

Ani trenér František Výborný se do žádných spekulací na prvním srazu nehrnul. „V jednání jsou třeba další hráči ze Slovenska, ještě to ale není dotažené, nemá smysl, abychom se tu pouštěli do nějakých hypotéz,“ uvedl. V kabině se vedle mladíků objevil reprezentant Květoň.

„Domluvili jsme se, že na sraz přijdu za týden, ještě mám volno, až pak se dohodneme, kdy naskočím do přípravy,“ uvedl v rozhovoru pro Deník. Do sportovního už se ale oblekl zkušený obránce František Ptáček. „Vyrážím na Kleť,“ hlásil ze sedla svého bicyklu.

Ostatní se chystali k premiérovému výběhu. „Trénovat budeme jednofázově, běhat budeme ve Stromovce, v posilovně, chystáme se na spinning do centra Delfín,“ popisoval své záměry trenér.

Hráči budou na suchu pracovat devět týdnů v tahu, v jejich průběhu vyrazí také na soustředění do Železné Rudy.