Výkon hostí náročného trenéra Václava Prospala pořádně rozpálil. Dokonce až tak, že zrušil na úterý původně plánované volno a svým ovečkám naordinoval pořádně náročný trénink. „Byla to reakce na třetí třetinu v Benátkách,“ potvrdil.

Motor šel v Benátkách do vedení gólem Beránka z první třetiny. Ještě po čtyřiceti minutách držel nejtěsnější vedení, ale v závěrečném dějství domácí dokázali utkání otočit na 2:1.

Přitom Jihočeši opět papírově slabšího soupeře výrazně přestříleli (37:21), na bodový zisk to však tentokrát nestačilo. „Je to pořád stejná písnička. Jsme v roli lídra tabulky a kamkoliv přijedeme, tak je naším úkolem tuto pozici potvrdit. Že si první místo v tabulce zasloužíte a jste lepší než ostatní. Že tomu dáváte více než další týmy a dostal jste se do čela právem, a ne náhodou. A to začíná v detailech a maličkostech,“ rozpovídal se kouč.

Jeho kritika směřovala hodně hlavně ke klíčovým hráčům týmu. „Nejlepší hráči by měli být nejlepšími hráči. Střelci by měli dávat góly,“ zdůrazní. „Přijedeme na led soupeře, který je farmou Liberce a vychovává mladé hráče. Postaví proti nám čtyři kluky s košíkem a my nejsme schopni porazit jeho obranu. Neumíme dát gól, přestože jsme byli připraveni na to, jakým stylem bychom se chtěli prezentovat a kudy vede cesta k úspěchu. To prostě nejde. Pokud těmto týmům budeme dávat možnost a neodskočíme na dva, tři, čtyři góly, necháme je v zápase, tak tím to bude těžší,“ apeluje na svůj tým.

Benátky vsadily především na bojovnost, což jim nakonec přineslo tři body. „Všechno začíná v tréninku. Hrajete tak, jak trénujete. A pokud si někdo myslí, že je to nějaká legrace, tak není. Nebudu na střídačce stát a dívat se na nemohoucnost, kdy nejsme při přesilovce schopni dostat kotouč na branku. Na to se nebudu dívat. Hodnocení zápasu je prosté. Benátky daleko více chtěly a ukázaly větší srdce. My jsme nastoupili do třetí třetiny, jako když se nám nemůže nic stát. Přitom to bylo pouze 1:0 a zápas absolutně nebyl rozhodnutý. I když jsme prvních čtyřicet minut měli dominanci ve střelách, ve hře na puku i v šancích. Ale hokej se hraje na góly, které rozhodují zápasy. Za ně sbíráte body a potvrzujete kvalitu, kterou byste měli potvrdit na ledě týmu, jenž je v tabulce daleko za námi a obehrává mladé hráče, aby si je připravil do extraligy.“

Horší střelecká produktivita Prospala hodně trápí. „Neřekl bych ani tak samotná střelba, jako spíš přístup ke střelbě. Myslím si, že máme velmi dobré střelce, kteří dokáží góly dávat. Ale hokej bolí a góly se dávají i z předbrankového prostoru, kde můžete dostat dva krosčeky, dvě dorážky nedáte, ale tu třetí třeba ano. Musíte se tam však dostat. Hrát po rozích, a nebo v předbrankovém prostoru, kde to hrozně moc bolí, je sakra velký rozdíl,“ zdůrazní Václav Prospal.

V brance nastoupil v Benátkách Jan Strmeň a bude teď zřejmě chytat pravidelně, protože jeho kolega Petr Kváča odešel na měsíční hostování do extraligového Třince. „Kvak má vyšší ambice a chce chytat extraligu. Byli jsme domluveni, že když na tom budeme dobře a Honza Strmeň bude podávat dobré výkony, tak Kvakovi umožníme okusit extraligu. Chtěli jsme mu dát šanci si extraligu zachytat. Třinec se teď dostal do nesnází se svými brankáři a požádal nás, jestli bychom jim Kvakyho nepůjčili. Rozhodli jsme se mu tu možnost poskytnout,“ vysvětluje s tím, že Motor má možnost si svého gólmana v případě potřeby kdykoliv stáhnout zpět.