Do hostující branky se opět postavil Hrachovina, ke zraněným Vopelkovi s Přikrylem se přidal ještě nemocný Strnad. V průběhu první třetiny navíc odstoupil zraněný Raška, takže trenéři točili pouze deset útočníků.

Českobudějovickému týmu vyšla parádně první třetina. Tedy přesněji její začátek a konec. Hned ve druhé minutě totiž našel při přečíslení Čachotský přesnou přihrávkou Valského a ten střelou z první otevřel skóre. Krátce před první sirénou se pak zase jednou připomněl jako kanonýr Doležal. V přesilovce mu přistrčil kotouč Pech a člen elitní přesilovkové formace famózní dělovkou trefil víko Lukáčovy klece – 2:0.

Jinak byl v úvodním dějství k vidění vyrovnaný hokej (na střely 11:9) s důrazem na dobrou obranu. Gólem zaváněl ještě bekhend hostujícího Čachotského.

Od druhé třetiny nahradil v domácí kleci nejistého Lukáče Konrád a hned musel likvidovat sólo Vondrky. Tentýž hráč později zblízka jen těsně minul branku.

Pak přitlačili domácí. V početní výhodě trefil brankovou konstrukci nahozením Švrček a Musil nedokázal zamést kotouč do úplně prázdné branky. Ve 34. min. se Kohouti dočkali, když se bekhendem trefil pod horní tyčku kapitán Nahodil – 1:2. Až v závěru třetiny mohl přidat třetí gól na druhé straně Pech, ale trefil jen tyč.

Ve třetí třetině chytil výborný Hrachovina tutovku Klimka, který zůstal sám mezi kruhy. Tlak Hanáků postupně sílil, ale pozorně bránící Motor držel nejtěsnější náskok. Ale jen do 53. min., kdy se Klimek dostal do identické situace a tentokrát už mířil přesně k tyči – 2:2. A bylo ještě hůř, když Olomouc v přesilové hře dokonale vyšachovala hostující obranu a Bambula otočil skóre. .

Závěrečná českobudějovická power už změnu skóre nepřinesla, Motor ztratil výborně rozehraný zápas…

Branky a nahrávky: 34. Nahodil, 53. Klimek – 2. Valský (Čachotský, Štencel), 20. Zd. Doležal (Pech, Percy). Vyloučení: 1:3, využití: 1:1. Rozhodčí: Jeřábek, Ondráček – Lederer, Rampír. Diváci: 3863.

Olomouc: Lukáč (21. Konrád) – Dujsík, Rašner, Škůrek, Mareš, Řezníček, Švrček, T. Černý – J. Káňa), Knotek, Bambula – Klimek, Nahodil, P. Musil – Plášek ml., Kusko, Navrátil – Rutar, Anděl, Olesz.Trenéři Tomajko a Žabka.

Motor: Hrachovina – Vráblík, Štencel, Percy, Šenkeřík, Kachyňa, Bindulis – Gulaš, Pech, Čachotský – Valský, M. Hanzl, Vondrka – Zd. Doležal, Toman, Dzierkals – Tomeček, A. Raška. Trenéři Čermák, Fousek a J. Novotný.