Případný třetí duel by hrál znovu doma v neděli od 17 hodin, ale HC David servis chce udělat tečku za krajskou ligou už v pátek! „Jsme kompletní, zdraví a natěšení na zápas," prohlašuje za hráče i celý realizační tým zkušený kouč Jiří Fedur.

Českobudějovičtí domácí zápas zvládli, teď jsou na tahu Strakonice. „Jsme klidnější, ale víme taky, že druhý krok bude těžký. Máme natolik zkušené mužstvo, že by mělo bouřlivé prostředí zvládnout. Řada hráčů čeká na krajský titul. K odvetě jedeme obezřetně, s pokorou, ale rozhodně ne s tím, že prohrajeme. Pevně věřím, že na nedělní zápas už nedojde!" uzavírá Jiří Fedur.

Strakonice chtějí na větším kluzišti David servis aktivně napadat a přebruslit. Prozradil  to Strakonickému deníku útočník Tomáš Růžička s tím, že pro některé domácí hokejisty znamená finále vrchol kariéry, a tak jsou odhodláni vyrovnat stav série.

„Hrát před dvěma tisíci diváky finále, doma, v soutěži, která má úroveň…," nastínil v rozhovoru motivaci strakonického týmu. David servis má podle něj k dobru především zkušenosti. „Ty tam vnášejí starší hráči, kteří hráli vyšší soutěže. Zase bych ale jejich tým nepřeceňoval. Nelíbí se mi, jakým stylem České Budějovice hrají, čímž myslím to, že jsou až moc suverénní," trochu si Tomáš Růžička rýpl do finálového soupeře.