Pamatujete domácí zápas, ve kterém byste si takhle moc zachytal?
Doma asi ne. Nevybavím si. Spíše to bývá venku.

Většinou doma stojíte v brance a čekáte na pár zákroků za třetinu. Teď to bylo opačně. Vyhovoval vám osobně takový průběh duelu?
Pro gólmana je to takhle vždycky lepší. I když chvílemi to bylo možná až moc. Nešlo nám to, ale 1:0 jsme vyhráli a tři body se počítají do tabulky stejně, jako kdyby to bylo 5:0. Zápas si ještě rozebereme a připravíme se na další utkání. Tři body už nám ale nikdo nevezme.

Na střely na branku vyhrál soupeř 36:30. Čím si vysvětlujete, že měl jedenáctý celek tabulky nad vámi až takhle herně navrch?
Nevím, v čem to bylo. Nedařilo se nám založení útoku a nemohli jsme se tak dostat do nějakého soustavnějšího tlaku. Soupeř se pořád tlačil do útoku, a když měl příležitost, tak střílel. Hosté pálili za všech pozic. Nám to prostě nešlo. Proč tomu tak bylo, to musí říct jiní odborníci.

Zvyšovali trenéři v kabině o přestávkách hodně hlas, když se vám hra tentokrát nedařila právě ideálně?
Hlas zrovna moc nezvyšovali, ale řekli jsme si, že to takhle prostě nejde hrát. Dali jsme si nějaké pokyny, ale dneska zápas bohužel vypadal tak, jak vypadal. Pro oko diváka to asi nebyla žádná velká hitparáda. Těžko se mi to hodnotí. Jsem rád, že jsem mohl klukům pomoci k výhře. Nejdůležitější asi je, že máme tři body.

V první třetině Litoměřice nastřelily dvakrát tyč. Byl to pro vás nejtěžší moment v utkání?
Byl v tom i kus štěstí. Měli jsme i dobře postavenou branku. Ve druhé třetině už jsem ležel na zádech a borec zakončoval do prázdné branky. Ještě jsem to se štěstím čapl. Štěstí k tomu patří.

Při power play soupeře jste musel zachraňovat dokonce horním koncem hole?
Ano. Bylo to tágem. Hostující hráč střílel z první zblízka. Šel jsem do rozkleku a trefilo mi to tágo hokejky.

Dostal jste se do výborné formy a ve třech zápasech inkasoval pouhé dva góly. Pomáhá vám, že jste nastoupil ve více zápasech v řadě za sebou?
Cítím se dobře a vážím si toho, že jsem mohl jít do branky. Snažím se trenérům důvěru vrátit a podávat co nejlepší výkony.

Už jste řešili, kdo bude chytat v dalších utkáních?
Bylo dané, že budu chytat ještě proti Litoměřicím. Co bude dál, to už je na trenérech. Zatím nevím. Budu se připravovat pořád stejně a uvidím, jestli třeba dostanu zase šanci.