Českobudějovičtí věděli, že ani náskok 4:0 proti Mountfieldu nezaručuje výhru. I tentokrát Jihočeši vedli, nepřipustili však obrat, který by je znovu připravil o body.

„Ono to není jen s Hradcem, zápasy jsme ztratili i s jinými týmy. Musíme se naučit, jak hrát, když vedeme. Hrát lépe, chytřeji. Ale soupeř se do vás tlačí, chyba visí na vlásku. Udělali jsme ji i dnes, ale vyhrálo se. Musíme se z ní poučit. Důležité jsou body – a my zvítězili," liboval si českobudějovický trenér Martin Štrba, jehož tým vstřelil rozdílový gól v prodloužení.

Trenér doufá, že není všem dnům konec, že mužstvo vystoupá ještě výše. „Chceme být co nejdál od dvou posledních míst," přikyvuje. „Do každého zápasu samozřejmě jdeme s tím, že chceme bodovat," ujišťuje Štrba, že motivace je stejná, ať stojí proti Motoru kdokoli, třeba i vedoucí Sparta – ta přijede do Budvar arény v sobotu!

V novém roce junioři Českých Budějovic bodovali v obou mistrovských utkáních: V Pardubicích v prodloužení padli, doma naopak Šuhajem trefili bonusový bod. „Kdyby nám někdo řekl, že s takovými soupeři získáme tři body, tak bych to určitě bral! V každém zápase je důležité bodovat, zatím to plníme, a to je výborné," chválí si kouč juniorky, která se snad už definitivně vzdálila od extraligového dna a chce si zajistit co nejlepší pozici pro play off.  „Uvidíme, kam se v tabulce dostaneme."

V úterý juniorka podruhé zajížděla k přátelskému utkání do Salcburku; celkem tři duely jsou součástí kompenzace za návrat obránce Pýchy z Rakouska na jih Čech. Motor prohrál 2:7 (1:3, 1:2, 0:2), trefili se Mikyska a Rob. Teď už mladíci myslí jen na sobotní šlágr se Spartou!