Domácí celek nastoupil s novopečeným kapitánem Jiřím Šimánkem, kterého si v hlasování zvolili sami hráči. Volno naopak dostali brankářská jednička Jakub Kovář a obránce René Vydarený.

První třetina nabídla po čtyřech vyloučených na obou stranách a také dva góly. V 17. min. v početní výhodě otevřel skóre střelou z první Langhammer, ale o dvě minuty později bylo vyrovnáno, když si domácí dali vlastní gól. Připsán byl Pettingerovi.

Klíčovou byla pro konečný výsledek druhá třetina, ve které se dvěma góly blýskl domácí matador Lukáš Květoň. Nejprve se prosadil v přesilovce tečovanou střelou a poté dal hodně kuriózní gól, když puk do sítě gólmana Kotschnewa zamířil po odrazu od jeho přilby.

Houževnatý soupeř s několika Kanaďany v sestavě ale nesložil zbraně. Nejprve ze skrumáže snížil Wolf a po hrubce Ptáčka dokonce ve vlastním oslabení vyrovnal Pettinger.

Domácí ale toužili po premiérové výhře v soutěži a tu jim zajistil zblízka Kašpařík. Závěrečný nápor soupeře přežili bez úhony.

Branky a nahrávky: 17. Langhammer (Ptáček, Dej), 25. L. Květoň (Ptáček, Langhammer), 36. L. Květoň, 49. Kašpařík (Podlešák, Mertl) – 19. Pettinger, 42. Wolf (Festerling), 48. Pettinger

Vyl. 8:9, využ. 3:0. V osl. 0:1. Rozhodčí: Homola, Polák – Jindra, Skopal. Diváci: 750.

Mountfield: Sáblík – Ptáček, Mikuš, Frühauf, Vráblík, Jank, Kolarz, Kříž – Šimánek, Knotek, Kotalík, Knotek – Dej, Langhammer, L. Květoň – Mertl, Kašpařík, Podlešák – Soudek, Červený, Suja. Trenéři Draisaitl a Bělohlav.

Trenér Peter Draisaitl (Mountfield): "Byl to zajímavý zápas. Měli jsme v něm dobré fáze, ale také jsme často ztráceli puky a dostávali se pod tlak. V závěru nás podržel gólman Sáblík. První brankář Jakub Kovář má problémy s rukou a v pondělí půjde na vyšetření k lékaři. V neděli proti Berlínu možná nastoupí v brance Kantor."