Hosté Kometě, která měla na kontě čtyři porážky v řadě za sebou, vstup do utkání obrovský způsobem ulehčili. Už ve třetí minutě totiž domácí obránce Hrbas od červené (!) čáry obloukem nahodil kotouč na branku Dominika Hrachoviny, který situaci naprosto podcenil, lapačkou máchl do prázdna a Brno šlo zdarma z ničeho nic do vedení.

„Dali jsme kuriózní první gól, ale pak jsme paradoxně tak trochu přestali hrát,“ připustil jihočeský asistent trenéra Komety Jaroslav Modrý, jenž k týmu přišel před sezonou právě z Motoru.

Ještě v první části hry vyrovnal báječnou bombou z voleje nejlepší hráč hostí Michal Vondrka. „První třetinu, kdy nás Kometa přehrávala, jsme přitom uhráli 1:1,“ dodal Modrého bývalý kolega a současný hlavní kouč českobudějovického týmu David Čermák.

Jenže ve druhém dějství se dvakrát prosadil Flek a nasměroval domácí celek k vítězství. Přitom jeho druhý gól byl také nesmírně laciný po hrubici obránce Mikuláše Hovorky. „O výsledku rozhodla produktivita soupeře a naše neproduktivita. Od druhé třetiny jsme se sice zlepšili, ale obě dvě jsme prohráli. Ze čtyř gólů, které Kometa dala (pátý byl do prázdné branky při power play hostí) jsme jí tři darovali. To zápas rozhodlo,“ konstatoval Čermák.

Jeho protějšek ocenil výborný výkon gólmana Furcha. „Dal nám šanci uspět,“ zdůraznil Modrý. „Trpělivostí a dobrou obranou podpořenou výborným gólmanem jsme dokázali z protiútoků dát rozhodující góly a přiklonili utkání na naši stranu,“ zhodnotil zápas.

Modrý měl soupeře velmi dobře nastudovaného, protože v Motoru působil jako hlavní trenér celou minulou sezonu a větší část té letošní. „Samozřejmě nám pomohlo, že kluky znám. Vím, jak silný je Motor v přesilovkách, které má postavené na kreativních hokejistech. Není jednoduché ji bránit. V oslabení jsme odvedli dobrou práci, i když jsme jeden gól při přesilovce soupeře dostali. Ale obstáli jsme,“ dodal brněnský asistent trenéra.

Čermák s Modrým stáli až do Vánoc na jedné střídačce, teď se poprvé postavili proti sobě. „Tady nešlo o nás dva, ale o tři body, kterou jsou nejdůležitější v situaci, v jaké oba celky jsou,“ nestavěl Čermák zápas do nějaké osobní roviny.

V podobné duchu hovořil i Modrý. „Měli jsme za sebou šílený zájezd, kdy jsme ve dvou zápasech místy hráli slušný hokej, ale nebyli jsme za to odměněni. Kluci nejsou v dobrém rozpoložení. Když se podíváte na tabulku, tak je všechno jasné. Jak říkal David, není to o nás dvou, ale o hráčích na ledě. Musíme se posunout a snažit se dostat do lepších pozic,“ uvedl.

Jihočeši po porážce klesli z dvanácté pozice na třináctou. „Radši bych byl o příčku výš, to samozřejmě,“ podotkl Čermák. „Důležitější ale bude, kolikátí budeme na konci základní část. To bude rozhodující,“ uzavřel.