Obránce Mountfieldu Petr Gřegořek hrálsvůj šestistý zápas a před jeho zahájením převzal z rukou sportovního manažera Jaroslava Jágra dres s dárkovým košem. V domácí sestavě nadále chybí zraněný Hřebejk a také Kůrka, na jehož dalším působením v klubu se vznáší spousta otazníků. Oficiálně je nemocen.
Turek v domácí brance
musel hned v úvodu likvidovat těžkou střelu Tomase. To Jihočeši přetavili svou první velkou šanci ve vedoucí gól. Přečíslení dva na jednoho vyřešili Gulaš čítankovou žabičkou a kapitán Sailer přesnou koncovkou. Radost ale netrvala ani dvě minuty. Navrátilec z NHL Bonk svou dělovkou minul, ale kotouč se odrazil od zadního mantinelu, Turek byl povyjetý před brankou a pohotový Tomas neměl problém trefil jeho odkrytou klec.

Dvouminutový gólový rytmus však dodržel i domácí celek. V přesilovce se k odraženému puku dostal Hudec a z těžkého úhlu překonal svého krajana v brance Třince Hamerlíka. Oceláři si pak vynutili značný tlak a své spoluhráče držel nad vodou výborný Turek. Ale gól mohli dát i domácí. Kotrla však bezprostředně před gólmanem soupeře selhal.

Úvod do druhé třetiny Mountfield doslova prospal. Před vlastní brankou vyrobil sérii chyb a Kohn neměl problém zblízka propálit Turka. Svěřenci trenéra Tlačila byli po vyrovnávacím gólu jako opaření a dlouho jim trvalo, než se zase srovnali. Pomohla jim přesilovka, ve které Hamerlík neudržel bombu Gřegořka od modré a Sailer dorážel téměř na brankové čáře.

V závěrečném dějství potěšil diváky nejprve ukázkový bodyček Snopka na třineckého lídra Kohna a záhy parádní přesilovková kombinace, na jejímž konci zaznamenal Gulaš přesnou střelou do horního růžku čtvrtý gól.
Definivitně mohl hosty srazit do kolen Vak, jenž jel sám na Hamerlíka. Ten však jeho pokus o blafák vystihl.

Komplikace přišla dvě a půl minuty před koncem, kdy rozhodčí poslali domácí celek do tří. Jihočeši však obětavě bránili, a když bylo úplně nejhůř, vytáhl geniální zákrok brankář Turek.

Branky a nahrávky: 5. Sailer (Gulaš, Vak), 9. M. Hudec (Melichar, Mikeska), 29. Sailer (Gřegořek, Gulaš), 46. Gulaš (Vak, Gřegořek) – 7. Tomas (Bonk, Polák), 21. Kohn (Polanský). Rozhodčí: Homola, Jeřábek – Kis, Pavlovič. Vyl. 8:7, využ. 3:0. Diváci: 4409. Mountfield: Turek - Ptáček, Gřegořek, Snopek, Melichar, Vydarený, Macháček, L. Poživil – Gulaš, Vak, Sailer – L. Květoň, Mikeska, Melichárek - M. Hudec, Mertl, Veselý – Šimánek, Červený, Kotrla. Trenéři Tlačil a Kupka. Třinec: Hamerlík – Zíb, Hrabal, Seman, Malec, Výtisk, Cartelli, Lojek, Andersons – Kohn, Polanský, M. Růžička – D. Květoň, Peterek, Martynek – Tomas, Bonk, Polák – Hampl, Kanko, Pospíšil. Trenéři Marek a Kopřiva.