Pozvání na jih přijala trojice soupeřů: Stračenky Sedlčany, Kobra Praha a ESA Praha. Vítězství ukořistila ESA. (Další pořadí: 2. Kobra, 3. Dračice, 4. Stračenky).

Vydařený turnaj zpestřily dovednostní soutěže. V přesnosti střelby se blýskla třemi zásahy ze šesti pokusů domácí Hana Kubešová.

Pořádající Dračice na úvod porazily Stračenky 3:2, pozdějšímu vítězi HC ESA Praha podlehly 0:3 a Kobře 1:3. Trenéři Dračic Adam Šafář a Jan Bartizal byli spokojeni s umístěním i s předvedenou hrou. „Většina holek je na ledě rok a půl," připomíná druhý jmenovaný. „V turnaji jsme dosáhli na první historické vítězství. Největší zásluhu na tom, že se holky zlepšují, má kolega Adam Šafář," podotýká Jan Bartizal a doplňuje, že z Dragon cupu by českobudějovický klub rád udělal tradici. „Měl úspěch, i návštěvnost byla slušná, a tak příští ročník by měl být dvoudenní," plánují Dračice s trenéry.

Turnajem pro tým sezona  nekončí. Hokejistky nadále chodí na led Pouzarovy haly  každou středu a neděli. Navíc pořádají nábor. Českobudějovické hokejisty každou neděli až do konce června rády přivítají mezi sebe nové zájemkyně. „Tréninky máme ráno od sedmi do čtvrt na devět," vzkazují trenéři.

Kvůli instrukcím ohledně vybavení doporučují novým hráčkám, aby je nejdříve kontaktovaly prostřednictvím e-mailu: hcdracicecb@gmail.com. Dračice mají i své stránky: www.hc-dracice.cz.