Po svátku junioři měli sraz a odstartovali letní dřinu, bez které to nejde. „Začali jsme v koridoru sportovní haly, kde jsme dělali odrazovou sílu, byla posilovna a ve středu testy,“ líčí kouč Luboš Rob. Na každém tréninku má juniory na povel kondiční kouč František Bombic, jenž vypracoval plán na květen a červen. „Pokračujeme v tom, co jsme loni začali a parádně se nám to osvědčilo!“ chválí Luboš Rob, jehož tým v extralize navzdory úzkému kádru vynikal fyzickou připraveností.

Ve středu se běhalo - mladíci absolvovali 1500 m a 3krát 200 metrů. "To abychom věděli, jak na tom kluci na začátku jsou, protože v červnu nás čekají povinné testy od svazu," vysvětluje Luboš Rob. Ve čtvrtek trenéři zapisovali výsledky odrazové síly. "Tento týden je na osahání, ale není jednoduchý. Příprava je od začátku náročná," ujišťuje Rob a doplní, že s tím, jak se fyzická kondice hráčů bude zlepšovat, náročnost tréninků poroste.


Vrcholem každého týdne bude páteční dopoledne v Dubičném. Kopec je pro hokejisty osvědčený rajón, který v létě mnohokrát proklejí, během sezony mu ale zase odpustí. "Trénink bude od sedmi od devíti, aby odpoledne už kluci měli volné a dostali necelé tři dny na odpočinek, protože i ten je důležitý," podotýká trenér.

Každou středu mužstvo vyjede na led druhé plochy. Od června se dostane na led dvakrát týdně. "Necháme hráče, aby se projevili na ledě. Nebude to dril," slibuje Rob, jenž zavede tým i na umělou trávu Meteoru v Rožnově. "Tam budeme běhat, ale kluci si také zahrají fotbal, anebo florbal. Dvakrát třikrát týdně zařadíme i hry - ale až po zátěži," zdůrazňuje.

Od začátku se připojil k českobudějovickému týmu brankář Kolína Martin Březina. "Chytal za starší dorost extraligu, a protože v Kolíně nemají návaznost na juniorku, je u nás a uvidíme, jak se ukáže. Do 15. srpna, kdy chceme udělat výběr, bychom rádi hráče dobře poznali, protože příprava o charakteru cosi vypoví," vysvětluje Luboš Rob.
Motor se současně připravuje na variantu, kdyby gólman reprezentace ČR do 18 let Jiří Patera zamířil po draftu do zámoří. "Kdyby odešel, máme v plánu získat brankáře, který už juniorskou ligu chytal," prozradil Luboš Rob. Zatím má juniorka v přípravě Březinu s Němcem, zatímco Jiří Patera dostal po MS zaslouženou dovolenou. "Když v áčku řeknou, že od 15. května půjde trénovat s ním, což předpokládám, má přednost," konstatuje lodivod juniorky, jenž po šampionátu s Paterou hovořil. "Dochytal poslední zápas s Finy a určitě pro něj bylo velké zklamání, že český tým nedotáhl do vítězného konce zápas, ve kterém prohrával 1:4 a dotáhl na 5:5, protože chtěli medaili. Bohužel to nevyšlo," dokázal se kouč vžít do kůže své týmové hvězdy.