Jihočechy nadále trápí značná marodka. Trenér Výborný nadále postrádá kapitána Ptáčka, Kotašku, Langhammera, Podlešáka a Květoně, krátkodobé angažmá na jihu Čech navíc ukončil obránce Melichar. S kapitánským céčkem tak opět vyjel Jiří Šimánek.

Lepší vstup do zápasu měli Bílí Tygři. V 8. min. našel Hunkes před brankou volného Nedvěda, jenž prostrčil kotouč mezi Kovářovými betony. V 18. min. to bylo už 0:2. Obránce Hunkes v přesilovce napřáhl na modré a jeho projektil stačil Kovář jen tečovat. Jeho cestě do sítě však zabránit nedokázal.

První třetina byla ze strany domácích hodně ospalá a ve špatném výkonu pokračovali i na začátku druhého dějství. Jejich hře chybělo větší tempo, přesnost i důraz. Až ve 27. min. přišel určitý příslib z hokejky Červeného, síťku Pincovy klece však rozvlnil jen z boku. O dvě minuty později už zahřmělo doopravdy. A v průběhu jediné minuty dokonce dvakrát. Nejprve se báječnou individuální akcí prosadil Kašpařík a zblízka vymetl horní růžek Pincovy klece. Po pouhých osmatřiceti vteřinách pak vyrovnal Červený, když šikovně usměrnil Martynkovu přihrávku.

Ve 32. min. si vybral slabší chvilku brankář Kovář, jemuž prošla do sítě dobře čitelná střela Trončinského a Liberečtí opět vedli. Domácí celek se rychle oklepal, vystupňoval tlak, ale soupeř do druhé sirény s vypětím všech sil nejtěsnější náskok uhájil.

Domácí se tlačili do útoku i ve třetí třetině, ale ve 48. min. přišla studená sprcha. Po Kašpaříkově chybě na útočně modré Dušek doslova opláchl obránce Vydareného se Snopkem a poté obelstil i Kováře v brance.

Definitivní rozhodnutí měl na holi Plodek, jeho bombu ale Kovář kryl. Mountfield poté doslova promarnil přesilovku pět na tři a bylo po nadějích.

Branky a nahrávky: 29. Kašpařík (Gulaš, R. Pšurný), 29. Červený (Martynek, Snopek) – 8. P. Nedvěd (Hunkes, Podkonický), 18. Hunkes (Čakajík, Urban), 32. Trončinský (Rýgl, Hořava), 48. Dušek (Čakajík). Vyl. 4:9, využ. 0:1. Rozhodčí: Souček, Turčan – Lhotský, Rozlílek. 4599 diváků.
Mountfield: Jakub Kovář – Snopek, Šulc, Novák, Jank, Tůma, Vydarený – Šimánek, Mikeska, R. Pšurný – Gulaš, Kašpařík, Pletka – Martynek, Mertl, Kuchejda – M. Pšurný, Červený, Burian. Trenéři Fr. Výborný a Kupka.
Liberec: Pinc – Hunkes, Výtisk, Holub, Čakajík, Trončinský, Derner, Rýgl – Urban, P. Nedvěd, Dušek – Podkonický, Vak, Hořava – Klimenta, Plodek, Víšek – Ondřej, Špaček, Jech. Trenéři Kalous a Pešán.

Hlasy trenérů – František Výborný (HC Mountfield): "Vprvní třetině se Liberec lépe pohyboval a po zásluze se dostal do dvoubrankového vedení. Ve druhé třetině jsme přidali na pohybu i na důrazu. Vyrovnali jsme, ale dnes nám asi nebylo souzeno vyhrát. Z tlaku jsme dostali dost laciné góly. Hráčům jsme přesto poděkovali, že bojovali až do konce. Ocenili to i diváci.“

Filip Pešán (Liberec): „Odehráli jsme velmi slušné utkání. Dobře jsme se pohybovali. Opět jsme sice měli dost nepochopitelný výpadek ve druhé třetině, ale naštěstí jsme dali brzy šťastný gól a odrazili se zase zpátky. Tři body z Českých Budějovic pro nás mají cenu zlata.“