Záštitu nad mezinárodním Memoriálem Miroslava Dvořáka, který se bude ve dnech 26.–28. prosince hrát v českobudějovické Budvar aréně a hlubocké Kuki aréně, převzal jihočeský hejtman Jiří Zimola. Ten na středeční tiskové besedě vyzdvihl Karla Pražáka a Karla Váchu, kteří s myšlenkou uctít památku vynikajícího hokejisty a dobrého člověka přišli. „Poděkovat bych chtěl i všem těm, kteří se tohoto nápadu chopili a dál ho rozvíjeli. Jsem přesvědčen, že turnaj se uskuteční k naprosté spokojenosti nás všech a že svým průběhem také přispěje k důstojné reprezentaci Jihočeského kraje,“ zdůraznil Jiří Zimola.

S přijetím záštity nad turnajem jihočeský hejtman podle svých slov ani na chvilku nezaváhal. „Rada kraje vyčlenila i prostředky na reprezentaci kraje,“ připomněl, že jedním z účastníků Dvořákova memoriálu bude i reprezentační výběr starších žáků jižních Čech. „Věřím, že se jihočeský výběr ani v tak těžké konkurenci neztratí,“ dodal.

Turnaj má skutečně mimořádně kvalitní obsazení, kterému vévodí i špičkové týmy ze zahraničí v čele s finským Oulunem Kärpät a švédským AIK Stockholm, dále se představí žáci z Trenčína a Lince a z českých týmů vedle výběru jižních Čech i HC ČB, Kladno a Letňany. „Pikantní jistě bude hned první den na Hluboké derby mezi HC ČB a výběrem kraje,“ míní Karel Pražák.

Patronát nad zápasy v hlubocké Kuki aréně převzal senátor a místní starosta Tomáš Jirsa. „Jsme hrdi na to, že se Míra Dvořák na Hluboké narodil a bydlel, navíc tady byl dvanáct let i členem zastupitelstva,“ ocenil Tomáš Jirsa, dle něhož jméno bývalého reprezentačního beka má svůj zvuk dodnes nejen doma, ale i ve světě. „Když přijedou do hotelu Míry Dvořáka na Hlubokou třeba Američani nebo Rusové a vidí všechny ty jeho trofeje, ještě dneska jeho jméno znají, pamatují si ho a dobře vědí, o koho jde. To je prostě něco úžasného,“ zdůraznil na včerejší tiskovce hlubocký starosta.

Další zajímavosti z mezinárodního Memoriálu Miroslava Dvořáka ještě Deník v příštích dnech přinese.

Kdo se představí?


SKUPINA A: HC Č. Budějovice, Oulun Kärpät, Dukla Trenčín, Jihočeský výběr

SKUPINA B: AIK Stockholm, Letci Letňany, PZ Kladno, EHC Linec