Domácí premiéra proti Humpolci za moc nestála a zlepšený výkon proti Strakonicím na body nestačil. Do třetice už hokejisté Hluboké chtějí doma bodovat: V neděli přivítají Český Krumlov (17).

Trenér Milan Nedoma ví, že jeho tým musí začít vyhrávat, jinak šance na play off zmizí nadobro. „Doufejme, že nějaký bod uděláme. Pro nás je každý bod cenný a uvidíme , jestli to vůbec bude stačit."

Na dnešek kouč zařadil v Kuki aréně trénink navíc. „Když je led, chceme jej využít. Trénink bude krátký, nic těžkého, ale chci, abychom byli na ledě," popírá, že by šlo o reakci na poslední porážky.

Až moc živě si vybavuje, jak Krumlov v prvním duelu s jeho týmem zle cvičil. „Přiznám se, že v první třetině jsme nevěděli, kam dřív skočit! Letos hraje Krumlov dobře, byl to nejlepší tým, proti  jakému jsme hráli," tvrdí Nedoma.

Když hodnotí vyhlídky Hluboké, je realista. "Teoretická šance je a pořád věřím, že je možné, abychom v play off byli. Už ale záleží také na tom, jak si povedou týmy nad námi. Teď musíme začít sbírat body, a když se nám to povede, kalkulovat můžeme později," prohlašuje. 

Dlouhodobě zůstává mimo hru Masnička, jinak jsou Rytíři kompletní, k nedělnímu duelu krajské ligy by měli vyjet v plné síle.

Kdyby měli Hlubočtí v play off chybět, netají se trenér Nedoma tím, že do branky pustil veterána Davida Dědiče, který trpělivě kryje v této sezoně záda Františku Daškovi. "Za to, jak se ve svém věku zhostit této nevděčné role, si to zaslouží."