Další extraligové kolo je na programu v pátek, kdy se Jihočeši představí v Pardubicích. V neděli pak doma přivítají Třinec (17).

Domácím tentokrát chyběla lehkost z posledních domácích zápasů a také střelec posledních zápasů Milan Gulaš, jenž ulehl s chřipkou. Přesto nakonec nesmírně důležité tři body zůstaly doma. „Pro nás jsou to krásné tři body,“ přikývne asistent trenéra Výborného Milan Kupka. „Samozřejmě to bylo po výkonu, který by měl být lepší. Někdy hrajete dobře a prohrajete, jindy je to zase opačně. To byl přesně dnešní případ,“ uvedl Kupka.

Kladenští se rozhodně nepředstavili jako nějaký ustrašený soupeř. Především ve třetí třetině si vytvořili značný tlak a vyrovnání doslova viselo ve vzduchu. Zabránil mu pouze vynikající Kovář v domácí brance. „Takhle prohraný zápas se mi těžko hodnotí,“ posteskl si na pozápasové tiskovce asistent kladenského trenéra Tatíčka Jiří Kopecký. „Už je to několikátý zápas, který jsme takhle o gól prohráli,“ kroutil hlavou.

Středočeši cítili, že na bodový zisk tentokrát bylo. „Vůbec nechci snižovat výkon domácích. Za stavu 2:1 nastřelili tyčku a mohlo být třeba rozhodnuto. V posledních čtyřech pěti minutách jsme měli pět skutečně vyložených šancí. Pokud tohle nedáme, tak nemůžeme chtít vyhrát. V naší situaci, kdy potřebujeme každý bod, je to velká škoda,“ zlobil se Kopecký. „Alespoň na jeden bod jsme tady určitě měli,“ byl přesvědčen.

V průběhu třetí třetiny prokázal domácí centr Michal Mikeska mimořádný smysl pro fair play, když za stavu 2:1 opravil výrok rozhodčích, kteří chtěli soupeře poslat na trestnou lavici za údajný zákrok na něj. „Jenom jsem zakopl. Bylo by mi trapně, kdyby za to šel soupeř na trestnou lavici,“ uvedl.
Trenér Kupka jeho jednání rozhodně neodsoudil. „Nic jsme mu k tomu neříkali. Bylo to jeho rozhodnutí. Zachoval se v duchu fair play, což je samozřejmě v pořádku.“