Ze strany Jihočechů to byl na začátku doslova uragán. Ve dvanácté minutě vedli 4:0 a domácí favorit připomínal boxera po těžkém k.o. „Měli jsme vynikající vstup do utkání,“ přikyvuje i trenér vítězného týmu Jaroslav Modrý. „První třetinu jsme zvládli opravdu výborně, když jsme se dokázali prosadit i gólově. Od toho se pak odvíjelo celé utkání,“ ocenil.

Po změně stran se perníkáři přece jen zmátořili. Výborného Hrachovinu v brance soupeře zasypali sprškou střel, ale kromě tyčky, břevna a jednoho gólu z velkého tlaku nic dalšího vytěžit nedokázali. „Ve druhé třetině se Pardubice nadechovaly k tlaku. Měly dvě přesilovky, v té první nás celé dvě minuty nepustily ze třetiny. V důležitých momentech utkání nás podržel gólman Hrachovina. Domácí měli šance, byly tam nějaké tyčky, ale ustáli jsme to,“ konstatuje.

V závěrečné třetině už pardubický nápor vyšuměl do ztracena. Motor přidal další dva pěkné góly a mohl slavit nečekaně vysoké, ale zasloužené vítězství. „Ve třetí třetině jsme zlepšili pohyb, vrátili se do utkání a pohlídali jsme si to,“ dobře se Modrému hodnotilo vydařené utkání.

Kanadský bek Stuart Percy nastoupil po zranění opět obětavě s celoobličejovým krytem a přispěl k nečekanému vítězství Motoru v Pardubicích gólem a dvěma asistencemi.
Drtivým nástupem srazil Motor favorizované Pardubice na jejich ledě na kolena!

Jeho protějšek Richard Král pochopitelně ani zdaleka tolik důvodů k radosti neměl. „Do první třetiny jsme nastoupili naprosto vlažně a nekoncentrovaně. Dostali jsme čtyři góly, což se proti takovému soupeři jen těžko otáčí. Pokud by nám tam něco spadlo místo tyčky a břevna, tak bychom možná ještě byli schopni se do zápasu vrátit. Rozhodly výkony gólmanů,“ všiml si kouč Dynama.

Měl pravdu. Zatímco Dominik Hrachovina hosty v těžkých chvílích skutečně podržel, domácímu Milanu Kloučkovi, jenž v minulosti hostoval i na jihu Čech, zápas vůbec nevyšel. Po třech inkasovaných gólech, u kterých neměl úplně čisté svědomí, šel z branky. Od druhé třetiny se sice do hry zase vrátil, ale jeho utkání to tentokrát určitě nebylo.

To pro Jihočechy byla první třetina v Pardubicích jednoznačně nejlepší z celé sezony. „Určitě byla nejefektivnější,“ usměje se Modrý. „Už jsme odehráli také výborné třetiny, ale nikdy jsme nedali tolik gólů. Tentokrát se nám podařilo využít většinu šancí a vstřelili jsme čtyři branky,“ neskrýval tentokrát náročný kouč velkou spokojenost.

V úterý čeká jeho tým tradiční každoroční retro zápas s Mladou Boleslaví. Tentokrát připomene první ligový obou soupeřů při historické premiéře nejvyšší československé soutěže 1936-37. Domácí tým oblékne bleděmodré dresy s červeným logem AC Stadionu, předchůdce současného Motoru.