Hokejisté David servisu vstoupili do kvalifikace o druhou ligu vítězstvím nad přeborníkem Prahy. Letňanské Letce přehráli 5:1 (2:0, 3:1, 0:0). Pro soupeře to byla první porážka v sezoně!

O osudu zápasu rozhodly dva slepené góly domácích ve 27. min. - trefy Dana Mikeše a Chaloupky dělilo od sebe jen 24 vteřin. V této fázi utkání servismani mladším Letcům moc nepůjčovali puk a zkušeně ovládli dění na ledě.

Za další minutu zvýšil důrazný Daniel Mikeš na 5:0 a bylo jasné, že Letňany na jihu nepřekvapí, prosadily se jen v přesilovce brankou svého kapitána Mišnera.

Na konci druhé části hosté měli dvouminutovou přesilovku pět na tři, na trestné lavici se sešli Chaloupka a matador Šperger, ale David servis se ubránil. Sotva se otevřela vrátka, Jindra od vlastní branky narýsoval kolmici pro Špergera, ale domácí veterán sólo neproměnil. 

Letňany se ještě pokusily zdramatizovat zápas na začátku třetí části, Mišner jel sám na Vojtu, ale ani on neuspěl. Domácí pak neproměnili přesilovky a začali hrát více na efekt: Trummer předvedl otočku kolem obránce, Nedorost se rybičkou natáhl po Špergerově pobídce, Šulčík se ještě snažil vyšperkovat kombinaci přihrávkou…

Minutu před koncem Janda trefil tyčku a úplný závěr už byl tradičně v exhibičním duchu i s děkovačkou.

Ve druhém kvalifikačním duelu servismani nastoupí v neděli od 17 hodin na ledě Slovanu Louny, poraženého finalisty Ústeckého kraje. 

Hlasy z Pouzar centra

Jiří Fedur, trenér vítězů: "Pražští kluci nás překvaili, mají mladý a cílevědomý manšaft. První krok je těžký, my jej zvládli, takže jsme šťastní, naprostá spokojenost. V takových zápasech musíte vést o nějaký ten gól, protože soupeř opravdu hrál do poslední chvíle, bruslil… Je vidět, že soupeř nevyhrál Prahu bez jediné prohry náhodou - byl to suverénně nejlepší soupeř, jaký u nás v sezoně hrál. Ale máme jeho skalp a jsme za něj rádi!"

Josef Jindra, obránce David servisu: "Čekali jsme soupeře, který vyhrál pražský kraj, a měli informace, že je to mladý tým, který bruslí. Zpočátku to bylo opatrné, pak jsme dali góly, v tom jsme byli lepší. Myslím, že to na první zápas nebylo špatné."

Zdeněk Šperger, střelec druhé branky David servisu: "Chtěli jsme udělat první, důležitý krok k postupu. Do zápasu jsme šli s pokorou, protože tým Letňan je mladý, nepříjemný. Dobře bruslí, takže to nebylo tak jednoduché, jak to vypadá. Za výsledek jsme rádi."

Petr Macháček, obránce David servisu: "Začátek byl zápas nervózní, vyrovnaný. Pak nám tam napadaly góly. Oni byli brusliví, ale my jsme, myslím, byli lepší. V útočné třetině jsme byli nebezpečnější, soupeř hodně jezdil, hrál takový mladý hokej."

Jan Mišner, kapitán Letňan: "Věděli jsme, že David servis je zkušený tým. Takový jsme v sezoně nepotkali. U nás v soutěži jsme vždycky diktovali hru a tady ji diktovali oni, což pro nás bylo překvapením. Je to naše první prohra."

Branky: 13. Zich (Nedorost, Jindra), 18. Šperger (Jindra, Trummer), 27. Dan. Mikeš (Šulčík, Cikán), 27. Chaloupka (Dal. Mikeš), 28. Dan. Mikeš (Šperger) - 37. Mišner. Rozhodčí: Sýkora - Vavruška, Oudes. Diváci: 550.