Nadějný českobudějovický centr Jiří Smejkal, jenž by měl patřit k oporám juniorky, v minulých dnech vážně zvažoval nabídku ze zámoří. O hokejistu projevil prostřednictvím agenta Roberta Spálenky zájem klub Tri-City z nejvyšší juniorské soutěže v USA – USHL.

I když hráče americká štace lákala, v úterý dopoledne se definitivně rozhodl, že zůstane doma a bude bojovat o účast na MS „18" před zraky českých trenérů v juniorské extralize.

Pro tým HC České Budějovice je to bezesporu dobrá zpráva. „Jsme měsíc spolu a příští pátek nás čeká první zápas, na který se těšíme. Máme hodně tréninků, tak věřím, že to bude dobré,"   prohlašuje bojovně Jiří Smejkal, jenž konzultoval případný odchod například s Martinem Hanzalem. „Hodinu jsme si povídali," přikyvuje mladík. Co je v sázce, věděl i trenér juniorů Aleš Totter – a nijak na mladíka netlačil. „Říkal, ať se rozhodnu podle sebe," kvituje útočník, jenž se dokonce objevil na letošním draftu do KHL.

Českobudějovický odchovanec si po krušném létě, kdy se z města odstěhovala extraliga, přeje nastupovat za mateřský oddíl, což je příznivý signál i pro ostatní mladé hráče.

Start nové sezony se kvapem blíží. V pátek dopoledne junioři HC ČB absolvovali na stadionu wingate test a po něm se vydali na generálku do Plzně. Přesně za týden je pak čeká soutěžní premiéra: od 17 hodin přivítají Olomouc.

Jiří Smejkal (v listopadu oslaví 17. narozeniny) bude u toho, ale netají se tím, že v budoucnu by si zámořskou ligu rád vyzkoušel.