Byl to váš zatím nejlepší zápas v sérii?
Až ve třetí třetině jsme soupeře k něčemu pustili. V prvních dvou neměl pořádnou šanci. Ano. Dalo by se říct, že to byl od nás nejlepší výkon.

Mohly už Přerovu pomalu docházet síly?
Oni se pořád soustřeďují hlavně na tvrdé zákroky. Chodili za ně na trestnou lavici a my jsme z přesilovek dali první dva góly. To bylo pro vývoj zápasu strašně důležité. Domácí potom zkoušeli kouskovat hru a tím nám docela ušetřili síly.

V pátečním třetím duelu série Zubři trošku ubrali na důrazu. Překvapilo vás, že se o den později k nečisté hře zase vrátili?
V prvním zápase u nás jsme je k ničemu nepustili. Za stavu 3:0 to trochu odevzdali, protože jim přece jen ještě zbývalo v sérii dost zápasů. Teď už cítili, že se série blíží ke konci, tak ve tvrdosti zase přidali. Nebyl to moc líbivý hokej. Místním divákům se to asi líbí, ale nevím, jak by takový hokej komentovali třeba v televizi. Řekl bych, že se na to nedalo koukat.

Dával jste gól na 3:0. Byl to jeden z vašich typických průniků skoro přes celé hřiště. Měl jste to takhle od začátku v plánu?
Vyměnili jsme si puk s Kubou Suchánkem a na levé straně se to přede mnou strašně otevřelo. Vyjel jsem dopředu, byl tam prostor, tak jsem zkusil vystřelit.

Váš třetí gól soupeře definitivně zlomil?
Jakmile jsme dali třetí a pak i čtvrtý gól, tak se přestal hrát hokej. Od té doby jsme byli všichni studení, protože se neustále přerušovalo. Zápas spadl spíše do tréninkového tempa. Pořád jsme jenom jezdili s hlavou nahoře, abychom neinkasovali nějaký tvrdý zákrok a nezranili se. Tím nám domácí ušetřili spoustu sil. Hra byla rozdrobená. Nikdo pořádně nebyl zatavený a v laktátu. Až na jejich fauly a nepříjemné zákroky to byl pro nás nebyl těžký zápas.

Vy osobně jste občas také přitlačil v soubojích. Chtěl jste dát najevo, že si nenecháte všechno líbit?
To také, ale my se hlavně nechceme prát. Nepotřebujeme to. Chceme rozhodovat z přesilovek. Ale pokud vám někdo sáhne do obličeje, tak si to nemůžete nechat líbit. Rozhodčí stejně vždycky vyloučí oba, i když se ten druhý nepere. Člověk se musí postavit, abychom nebyli biti.

V první třetině vám rozhodčí upřeli ještě jeden, zdálo se regulérní gól. Mohl byste popsat tu situaci?
Hodil jsem puk do brankoviště a David Kuchejda ho dorazil i s gólmanem. Rozhodčí ale rozpažil. Asi viděl postavení v brankovišti. Brankový rozhodčí ale musel vidět puk za čárou a nic nesignalizoval. Teď už nás to ale neštve. Kdybychom prohráli, tak by to mrzelo víc.
Co znamená vaše vedení 3:1 na zápasy vývoj celé série?
Máme to rozehrané tak, abychom se do Přerova už nemuseli vracet. Bylo by to zbytečné. Musíme se soustředit na následující domácí zápas a doufat, že to doma dohrajeme.