Dvakrát jste venku prohráli. Co jste změnili, že jste doma tak jasně dominovali?
Je jasné, že doma se nám hraje výborně. Ale na Slavii jsme podali také dobrý výkon, jenže nám nevyšla třetí třetina. V Třebíči jsme nezachytili začátek zápasu a potom byl náš výkon takový neslaný nemastný. Nebylo to dobré utkání. Musíme se zlepšit a teď v Kadani vyhrát.

Od začátku jste Most přehrávali. Byla jen otázka času, kdy dáte také góly?
Dobře víme, že doma jsme silní. Každý, kdo sem přijede, tak musí hned od první třetiny vědět, že si odtud body neodveze. Doma se nám dařilo už v přípravě. K tomu ale musíme začít vyhrávat i venku.

Byl Most výrazně kvalitativně slabší než vaši dva předcházející soupeři Slavia a Třebíč?
Slavia hraje špičku soutěže a Třebíč měla v týmu hodně hráčů z Komety Brno. Letos ale v soutěži nebude žádný úplný outsider, který by rozdával body. V Mostě jsme za poslední dva roky vyhráli jen jednou. Ale nechceme řešit soupeře. Máme takové mužstvo, které by v naší soutěži mělo přehrávat každého.

Zapátrejte v paměti, kdy jste naposledy nasbíral v jednom utkání čtyři body?
V áčku asi nikdy. Je to samozřejmě příjemné, ale musím to potvrdit i v dalších zápasech. Já osobně i tým. Když se bude vyhrávat, tak se bude dařit i jednotlivcům. Naší lajně se dařilo a dali jsme pět gólů. Snažím se na to tolik nemyslet, protože potom to člověka svazuje.


Při prvním gólu jste nahození Jána Muchy tečoval skutečně jen nepatrně?
Špičkou hokejky jsem trochu změnil směr dráhy puku a šel gólmanovi pod vyrážečku. Jsem rád za každý gól. I kdybych ho dal třeba druhým koncem hokejky.

Druhý jste zaznamenal pouhé dvě vteřiny před koncem. Sledoval jste po očku časomíru?
Abych se přiznal, tak jsem věděl, že už je konec a zápas se jenom dohrává. Dojížděl jsem jenom tak k brance a najednou se ke mně puk odrazil.

Vaší řadě se dařilo skutečně mimořádně. Co vás dostalo do takové pohody?
V tomto složení jsme přitom hráli poprvé. Celou přípravu jsme odehráli s Lukášem Žálčíkem a myslím si, že to bylo docela slušné. Žálča se ale tentokrát do sestavy nevešel. Mišo Chovan je technický hráč, se kterým se hraje výborně. Kuba Babka plní v lajně roli takového buldoka. S hokejkou to ale umí také dobře. Dobře jsme se doplňovali a musíme v tom pokračovat. V sobotu vyhrát v Kadani a udělat nějakou šňůru vítězství, abychom se uklidnili a nebyl na nás takový tlak, jako byl v prvních dvou zápasech.

Objevil jste se také v náznaku šarvátky, což nebývá zrovna vaše parketa.
To vyvolal soupeř za rozhodnutého stavu 5:0. Strčil do mě a Bába se mě šel zastat. Šel tam do souboje ještě druhý mostecký hráč, tak jsem ho jenom odvezl stranou.

V hale panovalo velké horko. Bylo to znát i na ledě?
V naší hale je obecně tepleji, ale dá se to zvládnout. Ke konci byla trochu mlha, ale naštěstí až v úplném závěru. Led byl dobrý, protože se po třetinách upravuje. Ale když jsme na něm při tréninku hodinu a čtvrt, tak je to jako oraniště.