Jak došlo k vašemu příchodu do Českých Budějovic?
Už v minulé sezoně jsem byl v kontaktu s Radkem Bělohlavem a měli jsme dohodu, že buď zůstanu v Mladé Boleslavi, nebo půjdu do Budějovic. Jiné týmy jsem nezvažoval. Potom, jak to se mnou dopadlo v Boleslavi, pro mě byly Budějovice jasnou volbou.

Rozchod s Mladou Boleslaví, kde jste odehrál deset dlouhých sezon, nebyl zrovna idylický?
Je fakt, že mi postup s Boleslaví do extraligy trochu zhořkl. Ale respektuji, že si tam budují nový tým. Na druhou stranu se mohli se mnou rozloučit trochu důstojněji, než se rozloučili. Ale už je to za mnou a Budějovice jsou pro mě novou výzvou.

Vy jste měl zájem v Boleslavi pokračovat v extralize?
Já jsem tam zůstat nemohl. Vedení klubu si udělalo svůj tým, což samozřejmě respektuji.  Nedostal jsem nabídku na další sezonu, takže jsem šel do Budějovic.

V první lize jste dával spoustu gólů. Neobjevil jste se v hledáčku třeba nějakého jiného extraligového klubu?
Něco tam bylo. Pokud by ta nabídka byla finančně zajímavá, tak by to bylo něco jiného. Muselo by to ale být něco super, co by nešlo odmítnout. Pro mě byla priorita jít do Budějovic. Jsem Jihočech, takže jsem šel vlastně domů. Řešil jsem vlastně jenom Budějovice a Boleslav. V Boleslavi o mě neprojevili zájem, takže o to jsem měl rozhodování jednodušší.

Objevila se za těch deset let v Mladé Boleslavi také možnost přestoupit do Budějovic už někdy dříve?
Několikrát jsme v kontaktu byli. Nevím, jak moc to bylo blízko, ale něco takového proběhlo. Vždycky jsem však byl v Boleslavi pod smlouvou, takže to zase asi až tak úplně reálné nebylo.

S Motorem už jste sice několik týdnů trénoval, ale váš přestup ještě nemohl být zveřejněn. V čem byl zádrhel?
Problém byl s částkou, za kterou mě Budějovice chtěly koupit. Táhlo se to skoro dva měsíce, což mi ze strany Boleslavi přišlo jako trochu smutné. Ale jsem rád, že to nakonec dopadlo.

Jak se vám zamlouvá náročná letní příprava v novém týmu?
Letní příprava je ve většině týmů podobná. Tady se více běhá, než jsem byl zvyklý. Byli jsme na soustředění na kolech, což byl takový vrchol letní přípravy. To byl těžký a náročný týden. Ale jinak je ta příprava skutečně podobná těm, které jsem absolvoval v minulosti.

Dva týdny na ledě na konci června jsou ale novinkou. Líbí se vám?
Určitě je to netradiční. Na led jsem byl zvyklý chodit až po letní přípravě. Ale myslím si, že je to dobrý nápad. Hokejista z toho tolik nevyjde, když je dříve na ledě. Vyzkouší si nové věci z výstroje, které si omačká. Když začne v červenci klasická příprava na ledě, tak do ní může naskočit naostro. Určitě jsem to přivítal.

Co očekáváte od premiérové sezony v novém týmu?
Přišel jsem do Budějovic vyhrávat. Určitě chceme hrát nahoře v tabulce. Baráž o extraligu by byla krásná, ale nevím, jak moc je reálná. Cílem je vyhrávat a uvidíme, co z toho na konci sezony bude.